Karapınar’da gençlerin yetiştirdiği sebze ve meyveler gerekseme sahiplerine dağıtılıyor

Karapınar Belediyesi desteğiyle Karapınar Gençlik Merkezindeki gönüllü çoluk çocuk aracılığıyla yetiştirilen sebze ve meyveler ihtiyaç sahiplerine ücretsiz dağıtılıyor.

Belediye Başkanı Mehmet Kenar, Reşadiye Mahallesi’ndeki Garaz Mumcu Parkı’ndaki “Doğayla Halk Ele Öğreniyorum Üretiyorum Paylaşıyorum” projesi kapsamında yetiştirilen göveri ve meyveleri cem programında, gençlerin tarımla çöz içe olmasını önemsediklerini söyledi.

Gençlerin ürettiklerini gerekseme sahipleriyle paylaşmasının ölçüm edildiğini belirten Kenar, “Karapınar Belediyesi olarak biz bile müstelzim desteği verdik. Bu projenin cümle Türkiye’ye emsal olmasını istek ediyorum. Projede emeği güzeşte herkese ve özellikle fahri gençlerimize çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

İlçe Kaymakamı Oğuz Çokluk Tasavvur ise “Gençlerimizle çok fena hâlde bir kodifikasyon düzenlemek amacıyla tıpkısı araya geldik. Tüylerimizi diken diken fail adamakıllı benzeri projeyi hayata geçirdik. Belediyemiz ve Cahillik Merkezimiz bu alanda çokça sayıda eser üretiyor. Üretilen mahsulat toplumumuzda dezavantajlı kesimlerimizde bulunan halkımıza ücretsiz olarak sunuluyor.” ifadesini kullandı.

Proje kapsamında yetiştirilen bilisiz, domates, biber, patlıcan, kavun, karpuz gibi ürünlerden oluşan 3 ton göveri ve semere Karapınar’daki gerekseme sahipleri ve Konya’da kâin Görelik Evleri ile aşevlerine dağıtıldı.

Share: