Karacabey’de baran suyu çalışmaları sürüyor

– Karacabey’da baran suyu çalışmaları sürüyor

BURSA – Karacabey Şehremini Büyük Özkan, yaptığı denetimde Hoşur Endüstri Sitesinde yenileme çalışması bitmeme eden baran suyu hattını durumunda inceledi. BUSKİ Karacabey Bölüm Müdürü Koray Şahiner’in üstelik saha aldığı incelemelerde Özkan, ustalık ekipten ve esnaftan vukuf aldı.

Özkan ziyarette yaptığı açıklamada,”Güzellikler şehri Karacabey’imizde, Bursa Büyükşehir Belediyemizle alay malay enfrastrüktür seferberliğini başlatmıştık. İçme suyu, hat, yağmur suyu ve bunun yanında Yeniköy’deki arıtma çalışmaları aceleci bir şekilde bitmeme ediyor. Amacımız, 50 yıldan beri yaşanan sıkıntıyı sonlandırmak ve ati yüzyılda, Türkiye yüzyılında Karacabey’üstelik hareketli hemşerilerimize çağdaş, çağdaş tıpkısı kentçilik anlayışını sahada akdetmek. Bu çerçevede yapılan çalışmalar, Karacabey’imizde hamdolsun iyice benzeri şekilde gidiyor” dedi.

Özkan açıklamasını şöyle sürdürdü: “Bildiğiniz üzere altyapı çalışmaları boğunuk ameliyat; yer oluyor, toz oluyor, çamur oluyor, vatandaşlarımızda bittabi bu çalışmalar yapılırken tıpkı hacim ağırbaşlılık yaşıyor. Ancak hamdolsun Karacabey’deki vatandaşlarımız bu çalışmaların hangi kadar yetişkin olduğunun kendileri için çocukları için torunları üzere olmazsa olamaz operasyon olduğunun idrakinde ve bu noktada bizlere bindi oluyorlar. Kendilerine gösterdikleri çıdam zımnında çokça teşekkürname ediyoruz. Kıtipiyoz Uran Sitemizde esnaf arkadaşlarımız var, bayağı canla başla bu şehir için Karacabey için mücahede gösteriyorlar. Baran suyu ile ilişik ağırlık yaşıyorlardı. Bire Bir miktar baran yağdığında burada gölleşme oluyor ve dükkanlarına, iş yerlerine uymazlık veriyordu. Karacabey’de başlattığımız enfrastrüktür seferberliği içerisine burayı birlikte dahil almak istedik ve normalde programda olmamasına rağmen Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’a konuyu anlattık.Hamdolsun kendisi bu faaliyetlerinde mutlaka yapılması amacıyla startı verdi. Bu noktada rastgele antlaşma bizim yanımızda olan Büyükşehir Uray Başkanımız Alinur Aktaş’a,BUSKİ Genel Müdürümüz Güngör Gülenç’e, BUSKİ Karacabey Büro Müdürümüz Koray Şahiner’e teşekkürname ediyorum.Tüm personele, müteahhit firmalara, bu konuda himmet gösteren herkese kolaylıklar diliyorum. Karacabey’imize uz olsun” dedi.

Share: