Kaçıngan, “Budun Bahçesi, çekim merkezi olacak”

Yapımı bitmeme fail Ulus Bahçesi’nde incelemelerde bulunan Yalova Şehremaneti Başbuğ Vekili Mustafa Muhteriz, “Millet Bahçesi, hemşerilerimiz amacıyla bakir bire bir çekicilik merkezi olacak” dedi.

İsmetpaşa Mahallesi’nde mevcut 113 dönüm alanda Kavim Bahçesi için icraat sürüyor. Alana revan ve yüklenici firma yetkilileri ile mülaki Sıngın, Yalova’nın Türkiye’de bir aynı olmayan ‘Millet Bahçesi’ne kavuşacağını söyledi. Kavim Bahçesi’nde yapımı bitmeme fail çalışmalarla ait vukuf alan Kaçıngan, “Yalova’mızda adam başına düşen yeşil düz miktarını artıracak olan Ulus Bahçesi, kentin bakir telaki noktası olacak. Bura gidiş yolları, bisiklet yolları, piknik alanları, yapay göleti ve etkinlik alanları ile Yalova’mızın yıpranmamış elektrik merkezi olacak” dedi.

Yer teslimi yılın önce çeyreğinde

Firma yetkilileri eliyle gelinen etap ile ilişik bilgilendirilen Pasif, yüklenici firmadan Yalova Belediyesi’ne olan meydan tesliminin 2023’ün başında yapılacağını bildirdi. Tutuk, “Proje içerisinde 12 bin 500 metrekare yaya üslup yolları ile 1.100 metre velespit yolları var. Antrparantez içerisinde 1.951 nüsha ongun, 111 bin nüsha çalı bulunacak. İçerisinde bölgemizde yetişen meyvelerden oluşacak yemiş parselleri düz matlup. 10 bin metrekare civarında bayram alanı da olacak. Millet Bahçesi’nin vadi teslimi 2023’ün önce çeyreğinde yapılacak” diye konuştu.

Kaba inşaatlar bitti

Budun Bahçesi’nin ayrımsız zamanda farklı tıpkı amaca henüz bakım edeceğini belirten Cesaretsiz, Kavim Bahçesi’nin nazik depremlerde ‘acil ebat toplantı alanı’ olacağını üstelik bildirdi. Muhteriz, alanda depolar, talimhane ve tuvaletlerle ilgilendiren sert inşaatların birlikte tamamlandığını bildirdi. – YALOVA

Share: