İzmir’deki tesanüt yemeğinde gerçekleşen yumruklu hamle CHP’de şişko istifa getirdi

28 Ilkgüz akşamı CHP Kiraz İlçe Örgütü tarafından bire bir dernek salonunda planlı bağlanak, beraberlik ve dayanışma yemeğinde meydana mevrut olayda, etkinliğin bitmesine gücük bire bir müddet kala ailesi ve programa katılan misafirlerle arkadaşça eden İlçe Deneyimsizlik Kolları Başkanı Serkan Barut, geçmiş çevrim Deneyimsizlik Kolları Başkanı S.K.’nin yumruklu saldırısına uğradı. Barut’un uğradığı yumruklu saldırının ardından diğer partililer ile S.K. ortada yumruklaşmalar yaşandı. Ortalığın çabucak çarpışma alanına döndüğü o anlar kameraya yansıdı. Görüntülerde S.K.’nin Barut’a arkadan hızlıca yaklaşıp ağırlık attığı ve partililerin da daha sonra olaya dahil olduğu anlar düz aldı.

HEM SALDIRIYA UĞRADI HEM DİSİPLİNE SEVK EDİLDİ

CHP Kiraz İlçe Yönetimi, yumruklu saldırıya uğrayan CHP Kiraz İlçe Gençlik Kolları Başkanı Serkan Barut’u disipline atif etti. Gerekçe yerine birlikte çekişme görüntülerini basına sızdırmak gösterildi. Yaşananlara isyan fail Barut, 30 kişi ile birlikte Toyluk Kolları Başkanlığı görevinden ve üyesi olduğu CHP’den ricat etti.

“GÖRÜNTÜLERİ BENİM SIZDIRMAMA LAZIM VAR MI?”

Sosyal medya hesabı üzerinden konuya ilişik yaptığı açıklamada olayın üstünün kapatılmaya çalışıldığını öne süren Barut, “Saldırıya uğrayan ben, disipline giden ben. Üstü kapatılmaya çalışılan olayın müşteri kayıtlarını basına sızdırdığım ile ilişik başı yerde gösterilen gine ben. Basına engelsiz olan, matbuat mensuplarının dahi olduğu benzeri yemekte görüntüleri benim sızdırmama lüzum var mı? Burada mağdur olan biri varsa o bile benim. Bu hikâye yaşandıktan bilahare olayın üst kapatılmaya çalışıldı” diye niteleyerek yaşananlara aksülamel gösterdi.

“CHP İÇERİSİNDE BAZI KİŞİLER, ATATÜRK’ÜN IŞIĞINDA YÜRÜMÜYOR”

CHP’nin seçme kademesinde gâh kişilerin Atatürk’ün ışığında yürümediğini gördüğünü söyleyerek, beraberindeki 30 kişiyle alay malay partiden ricat ettiğini açıklanan Barut, “Cumhuriyet Halk Partisi içre bulunan gâh kişilerin düşüncelerinin Mustafa Kemal Atatürk’ün ışığından ilerlemediğini görüyoruz. 10 yaşından beri bayrağını gururla salladığım ve hiçbir beklenti yerinde bulunmadığım Cumhuriyet El Partisi’nden bugünden itibaren 30 defa arkadaşımla birlikte istifamı vermiş bulunuyorum. ‘Hak, hususiyet, adalet’ diyerek bağırdığımız bu dönemde parti içerisinde demokrasinin bir zaman evvel gelmesi temennisiyle” dedi.

Share: