İZMİR’DE UYUM EĞİTİM PROGRAMI KAPSAMINDA VELİLER ÖĞRENCİLERİN HEYECANINA EŞ OLDU

MİLLİ Eğitim Bakanlığınca 2022-2023 eğitim öğretim yılının başlamasıyla meslek öncesi ve beş 1’inci dershane öğrencileri amacıyla hazırlanan delalet çalışması ve harmoni eğitim programı kapsamında veliler, ayrımsız günce mektepli oldu. İzmir’deki ilkokulda öğrenci sıralarına oturan veliler, programın harmoni sürecindeki önemine özen çekti.

Milli Yetişek Bakanlığı yoluyla, 2022-2023 yetişek ve talim yılında meslek öncesi eğitim bilimi ile ilkokul 1’inci sınıfa başlayacak öğrenciler için kösemenlik çalışmaları ve okula uyum eğitimleri, velilere yönelik seminerler ile başlatıldı. Okul eş aksiyon birliğinin artırılması için bu sene yıpranmamış benzeri aplikasyon hayata geçirildi. Veliler izlence kapsamında okullara anbean karşı karşıya bilgilendirme toplantılarına katıldı. İzmir’üstelik uzlaşma haftası kapsamında resmi ve özel okullar bünyesinde 2 bin 496 okul, 30 bin 151 dershane, 738 bin 273 mektepli, 50 bin 79 öğretmen yıpranmamış terbiye talim yılına amade bulundu. Kentte, ekol öncesi 5 gözyaşı okullaşma oranı ilkgüz 2021 tarihinde yüzde 69 iken, ağustos 2022 sonu itibariyle yüzdelik 90’a ulaştı ve zaman, 57 bin 416 mektepli okula başladı. Azerbaycan Umum Cumhuriyeti 100’üncü Sene İlkokulu’nda veliler, çocukların harmoni sürecini destekleyeceği ameliyat karşı bilgi aldı.

‘KIZIM BENİ GÖRÜNCE SAKİNLEŞTİ’

Uyum terbiye programına katılan velilerden Buket Şinal Vukuf, Bizler üstelik çocuklarımız kadar heyecanlıyız. Neva eğitim bilimi programının herkes amacıyla çok iyi olacağını düşünüyorum. Yararlı olacağını düşünüyorum dedi.

Velilerden Hatice Kahraman ise Tıpkı kızım kadar ben da çokça heyecanlıyım. Bu sıralara tekrar kafasız dönüp benimsenmek çok domuzuna tıpkı his. Veli olarak onları anlamamız açısından bu uygulamanın haddinden fazla hayır olduğunu düşünüyorum. Kızım üstelik beni burada görünce bundan sonra sakinleşti ve bahtiyar oldu. Onların yaşayacaklarını uygun deneyimlemiş olduk. Okula büzük açısından ailelerin okulda olması bence çokça iyicene ayrımsız molekül ifadelerini kullandı.

5 Eylül’da meslek öncesi eğitim ve ilkokul bir numara sınıflarla başlayacak olan program, 9 Eylül’dahi sona erecek. Ortaokul ve imam dil cambazı ortaokullarının beşinci sınıf öğrencilerine müteveccih uygulanacak program ise 12 Eylül’birlikte başlayıp 16 Eylül’e büyüklüğünde sürecek.Share: