İzmir yöntem haberi… YANLIŞSIZ Parti’li Başdaş’tan Han Şehremini Batur’a tepki

SELIM Fırka Han İlçe Başkanı Mehmet Sait Başdaş, Eğlek Şehremini Abdül Keleş’un bugün gerçekleştirilen “Pati Festivali” için toplumsal medya hesabından yayımladığı görsellere reaksiyon gösterdi.

Başdaş, yaptığı mukayyet açıklamada, Bahadır’un “Patiler nereye gidiyor?” yazısının ve görsellerin kayran aldığı tor içtimai medya paylaşımını kınadıklarını belitti.

Batur’un festivalin duyurusu amacıyla yayımladığı görsellerde minare ile bire bir karede hayvan fotoğrafına yer verilmesini eleştiren Başdaş, şunları kaydetti:

“Büyükşehir Belediye Başkanı, Yunan seviciliği yapar, ona rakip olmaya etkin Abdül Keleş cami resmi üzerinden dini değerlerimize saldırır. Hayırdır, siz kendinizi hangi sanıyorsunuz? Milli ve dini değerlerimize hücum etmek sizin hangi haddinize? Sayın Batur; bu görseli sökmek üzere Doğum Kandili’ni alelhusus mi beklediniz? Soyer’in 9 Eylül’deki milli değerlerimize saldırmasana ayrımsız dişe diş mi bu? Milli ve dini değerlerimize saldırarak mı yarışıyorsunuz? Bu ne yırtıklık, bu lacerem bire bir mesuliyetsizlik. Belediye Başkanlığı yekpare kentin hassasiyetlerinin paylaşılması gereken tıpkısı sükûnet. Sayenizde bu makamlar yavru oyuncağına döndü. Kendinize eş beyler, haddinizi aşmayın.”

Share: