İzmir haberi | Karşıyaka Bala Belediyesi Yıpranmamış Üyelerini Bekliyor

Karşıyaka Belediyesi tarafından, kaymakamlık yönetiminde çocuklara doğrudan bayram hakkı ayırt etmek üzere kurulan ‘Bala Belediyesi’ yeni üyelerini bekliyor. İlçede tevakkuf fail 10-14 yaş aralığındaki umum çocuklara bariz olan Karşıyaka Çocuk Belediyesi’ne akmak amacıyla 20 Ekim’e kadar Bülent Ecevit Kültür Merkezi, Alaybey Mahalle Merkezi, Cumhuriyet Mahalle Merkezi, İmbatlı Mahalle Merkezi, Kemal Anadol Mahalle Merkezi, Nergiz Mahalle Merkezi ve Yaka Mahalle Merkezi’ne başvuru yapılabilecek.

Organ kayıtlarının tamamlanmasının peşi sıra riyaset seçimi yapılacak ve dalavere belirlenecek. Elan bilahare abuhava değişikliği, terbiye, hars-konuşma ve spor gibi ayrımlı alanlarda komisyonlar kuracak olan torunlar, Karşıyaka Şehremini Dr. Cemil Sancak ve ekibi ile alay malay çalışarak kente ve çocuklara dayalı projeler üretecek.

“BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ”

Pandemi ve yaz döneminde çalışmalarını çevrim içi yerine yürütebilen Bala Belediyesi’nin önümüzdeki süreçte haddinden fazla daha çalışkan hale gelmesini amaçladıklarını belirten Karşıyaka Belediyesi Karı ve Ev Hizmetleri Müdürü Ela Hızlı, “Belediye Başkanımız Dr. Cemil Tugay’ın vizyonu doğrultusunda, çocuklarımızı şehir yönetimine dahil buyurmak için kurulan Çocuk Belediyemiz üzere yıpranmamış dolaşma kayıtları başladı. Bu dönemde çocuklarımızın çok etkin tıpkısı şekilde belediye yönetimine karışma olmasını hedefliyoruz. Bunun için değişmeyen alma süreçlerinde bizzat fariza alacaklar; hayalet ettikleri üzere ayrımsız şehir yaratmak amacıyla proje ve analizör üretecekler. Bizler de çocuklarımıza ihtiyaç duydukları temas soy desteği sağlayacak, seçme ant yanlarında olacağız” dedi.

Share: