İzmir haberi | Karabağlar Belediyesi Atatürk Yüksek Tahsil Kız Öğrenci Yurdu’nda Anlamlı Görüşme

Karabağlar Belediyesi Atatürk Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu, 11 Ekim Acun Kız Çocukları Haset kapsamında zait ruh bilimi alanında ehlihibre Psikoterapist Nuray Karataş’ı ağırladı. Gençlerle sevinçli ayrımsız arkadaşça gerçekleştiren Karataş, onlara, çıktıkları üniversite yolculukları ve sonrasına ait yaşam dönemlerine çırağ tutaç faydalı bilgiler verdi.

Beden, muvaffakiyet, münasebet ve gelecek kavramlarından oluşan “angarya modelinden” bayram eden Karataş, özgüven sahibi olmanın ve kişinin enerjisini doğru oranda kullanmanın yöntemlerini anlattı. Karataş’ı gönülden dinleyen çoluk çocuk birlikte zaaf ettikleri konularla ilişik muhtelif sorular yönelttiler.

Yurdun haddinden fazla gayeli salonunda gerçekleştirilen söyleşiyi, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu ve Başbuğ Yardımcısı Y. Yiğitlik Görgülü de izledi.

Başkan Selvitopu etkinlik böylelikle Karataş’a teşekkür ederek, “Dehanın Kodları”, “Nutuk ve Sırları” kitaplarını dürü etti.

Diskur’u herkesin okuması gerektiğini vurgulayan Başbuğ Selvitopu, “Mustafa Eksiksizlik Atatürk çarpışma meydanlarında da okumayı hiç bırakmamış, bu kitaplardan sonsuz notlar almıştır” dedi.

Başkan Selvitopu, Karataş ve öğrenciler daha sonraları günün anısına fotoğraf çektirdi.

Share: