İzmir gündem haberleri… İzmir’de Hasta Yakınlarının Sopalarla Saldırdığı Ocak Hekimi Yaralandı

İzmir Torbalı’da doktor Ekin Hürel Günay, güzeşte akşam ezanı emek bitiminde evine gitmeden geçmiş savsaklamak kabul etmek için durduğu fırının uğrunda 3 kişinin sopalı saldırısına uğradı. Saldırganların hekim Günay’ın 2 kamer ilk gelişim durumunda çıkan tartışma zımnında parafin harf vererek şikayetçi olduğu züğürt ve yakınları olduğu bildirildi. Hastaneye kaldırılan doktor Günay’ın vücudunda kırıklar olduğu ve tıpkısı gözünün kesin görmediği belirtildi.

Görüngü, cemaziyelevvel akşam saatlerinde İzmir’in Torbalı ilçesinde meydana geldi. İddiaya bakarak; düzentileme bitimi sonrası evine giderken savmak kabul etmek için otomobiliyle fırının önünde duran familya hekimi doktor Hars Hürel Günay, 3 kişinin sopalı saldırısına uğradı. Çevredekilerin müdahalesi ile saldırganlar olay yerinden kaçarken doktor Günay Torbalı Azamet Hastanesi’ne kaldırıldı, oradan da Veli Üniversitesi Tababet Fakültesi Hastanesi’ne atıf edildi.

2 KAMER ÖNCE BEYAZ ZEHIR KOD VERMİŞ

Saldırganların kestirmece 2 kamer evvel, doktor Günay’ın çalıştığı Torbalı 5 No’lu Sülale Sağlığı Merkezi’nde eksantrik benzeri hekimle tartışma yaşadığı sav edildi. Tartışmaya engelleme fail doktor Günay’ın beyaz kod vererek şikayetçi olduğu, polisin bunun üzerine karı sağlığı merkezine gelerek olaya müdahale ettiği bildirildi.

“HUKUKİ SÜREÇLERİ TAKİP EDECEĞİZ”

Vücudunda kırıklar meydana mevrut doktor Hars Hürel Günay’ın aldığı darbeler dolayısıyla tıpkı gözünün dahi açık görmediği bildirildi. Görüngü sonrası afiyet çığır örgütlerinden yaşananlara reaksiyon geldi. PATIRTILI İzmir Şubesi, İzmir Eş Hekimleri Derneği, İzmir Doktor Odası, El Sağlığı Başkanlığı ve Birleşik Tesanüt Sendikası (İZAHED) yöneticileri ve İzmir Valiliği yetkilileri fenomen sonrası arkalamak için Veli Üniversitesi Hastanesi’hangi gitti.

İzmir Sülale Hekimleri Derneği (İZAHED) Yönetim Kurulu kayıtlı bire bir açıklama ile saldırıyı gerçekleştirenlerin yaklaşık 2 kamer önceki eksantrik ayrımsız hekime hücum etmek isterken hekim Günay’ın engellemesi ve beyaz kod vermesi ile karşılaştığını öne sürdü. İZAHED’den yapılan açıklama şöyle:

“Himmet çıkışı Torbalı’de görev yapan ocak hekimi arkadaşımız Kültür Beceriklilik Günay’a tıpkı ekip tarafında saldırıda bulunulmuştur. Kısaca 1 ay büyüklüğünde önceki tıpkısı eşhas ASM’de bambaşka benzeri hekime saldırı girişiminde olmak isterken, Dr. Kültür karın engellemesi dolayısıyla amacına ulaşamayanlardır. Fenomen nedeniyle sunulan parafin kod nedeniyle zaman adeta pusu kurmuş ve doktor arkadaşımıza arkadan sopalarla saldırmışlardır. Hekim emeğini değersizleştirip popülizme kurban edenler, familya sağlığı merkezinde bu koşullar altında çalışmanın hangi büyüklüğünde balaban riziko içermesine amil olduklarını anlamayanlar, hekimleri kurban seçenler, neymiş sağlıkta gayret mücadelesinin bugün bir iki kalsın benzeri cana daha mülk olacağından da habersizdirler. Biliyoruz ki bu göz hekimlerin neden dar dışına gezmek istediklerine üstelik valör verememektedir. Korktukları üzere arkadan ve hareketli halde canına kastetmek gayeli saldıran o tıntın güruhun akıbetini, adli ve türel süreçlerini sonuna büyüklüğünde strateji edeceğiz.”

“KÜL YETKİLİLER SORUMLUDUR”

İzmir Doktor Odası Umumi Heyet bile yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“İşinden evine örtmek üzere yola sâdır meslektaşımız, İzmir’dahi Torbalı’dahi üç kişinin saldırısına uğramıştır. Mebde travması, orbita kırıkları, döş ve kanı travması zımnında gösterişli yaralanmıştır. Veli Üniversitesi Tıp Fakültesi Evgin servisinde tedavi altındadır. Bu olayın hiçbir gerekçesi ve nedeni imkânsız. Sağlıkta hüküm çıktı kül anlamıyla ‘Sağlıkta terör’ halini almış bulunmaktadır. Artık tek gerekçe ve sebep birlikte olmadan, hekimlerimiz ve afiyet çalışanlarımız bu teröre maruz kalmaktadırlar. Bundan Sonra sokakta, evlerinde, içtimai hayatlarında ve işyeri dışında da umum anlamıyla duygusal ve mülk güvenlikleri namevcut edilmiş ve tamlık anlamıyla sokak terörünün hedefi haline getirilmişlerdir. Bu boyut gelişigüzel şeyden önce sağlıkta tahavvül diyerek oluşturulmuş ‘Sağlıkta garabet’in ayrımsız sonucudur. Bu garabetle esenlik sistemi tıkanmıştır. Sağlık sisteminde cansiperane nazik fedakarlıklarla çalışma verenleri, doktorluk mesleğini, hekimleri ve sağlık çalışanlarını misyon gösteren ve ülkü sözde hekimler ve afiyet çalışanlarıymış algısını yaratan yukardan aşağıya yekpare yetkililer bu durumun sorumlusudurlar.

“SAĞLIKTA YILDIRI ACİL SOSYAL BİR SORUNDUR”

Bu ‘Sağlıkta yildiri’ sürecinin bir an önceki sonlandırılması ve hemen müstacel önlemler alınması şarttır. Mebde travması, orbita kırığı, göğüs ve gömlek travması ile bunaltıcı durumda acil servise kaldırılan meslektaşımızın tedavisi sürmektedir. Meslektaşımız ivedili ve bunaltıcı hizmet koşullarında halen tedavi altındadır. Saldırganlar tutuklanmış ve erte gözcü mahkemeye çıkarılacaklardır. Bu süreci İzmir Doktor Odası kendisine sonuna kadar strateji edeceğiz ve bu teröre cebin eksiksiz meslektaşlarımızın ve sağlık çalışanlarının korunması üzere yapılacak her şeyi yapmaya kararlıyız. Sağlıkta terörü bütün gelişigüzel durduracağız. Esenlik Bakanlığı’na ve hükümete sesleniyoruz. Sağlıkta yildiri evgin ayrımsız sosyal sorundur. Herkesi yakmaktadır, yakacaktır. Bunu durdurun. Serian derhal ve bir lahzada şimdi.”

Share: