İzmir fen | Menderes Belediyesi’nden Atılan Batarya Toplama Kampanyası

Menderes Belediyesi, doğayı himaye üstüne farkındalık fotoğraflamak üzere, “Atık Batarya Cem Kampanyası” düzenledi. Dereceye giren okullara türlü ödüller verildi.

Menderes Belediyesi, doğayı esirgeme konusunda farkındalık görüntülemek amacıyla, “Atık Pil Cem Kampanyası” düzenledi. Menderes Belediye Başkan Vekili Erkan Özkan, “Çevremizi arkalamak ve toplumda mekân esirgeme bilincini oluşturmak üzere Menderes Belediyesi namına çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

“AYRIKSI BİR DÜNYA YOK”

Yapılan etkinliğin haddinden fazla altın ve düşündürücü olduğunu anlatım fail Menderes Uray Komutan Vekili Erkan Özkan, “Çevremizi yüklenmek ve toplumda kasaba himaye bilincini inşa etmek amacıyla Menderes Belediyesi kendisine çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şunu haddinden fazla gür biliyoruz kim ayriksi tıpkısı dünya bulunmayan” diye niteleyerek konuştu.

ÖĞRENCİLERE TEŞEKKÜR

Özkan, “Atık Batarya Cem Kampanyası”na değinerek şunları kaydetti:

“Belediyemiz İklim Değişikliği ve Muvaffakiyetsiz Atılan Müdürlüğü ile Hareketli Batarya Üreticileri ve İthalatçıları Derneği İktisadi İşletmesi aracılığıyla hayata geçirilen Atık Pil Toplama Kampanyasında dereceye giren okullarımızdaki öğrencilerimizle tıpkısı araya gelerek ödüllerini sunma ettik. Dereceye giren Özdere Tanrı Timinci Ortaokulu, Şehit Binbaşı Ercan İlkokulu ve Ortaköy Şehit Uyanık Binbaşı Adaletli Karagöz İlkokulu öğrencilerine yer dostu davranışları amacıyla teşekkürname ediyorum.”

MECMU BİN 126 KİLOGRAM PİL TOPLANDI

Başlatılan kampanya kapsamında hep bin 126 kilo batarya toplandığını belirten Özkan, sözlerini şöyle noktaladı:

“Yaptığımız kampanya sonucunda Özdere Tanrı Timinci Ortaokulu 752 kilogram, Küner Şehit Binbaşı Ercan İlkokulu 288 kilo ve Ortaköy Şehit Cingöz Binbaşı Adil Karagöz İlkokulu 86 kilo batarya toplayarak doğayı siper üstüne çok kızıl bir aksiyon yaptılar. Bizler bile önceki üçe giren okullarımıza toplamda 4 Robotik Zümre ve 1 skor heyetiyle seti hediye ederek öğrencilerimizin özveren çalışmalarından etraf yanlarında olduk.

Share: