İzmir bilim… Bayraklı Belediyesinden birey dostlara abla desteği

Bayraklı Belediyesi Baytar İşleri Müdürlüğü tarafından erken yaşta hayvan sevgisi bilincinin aşılanması, sokak hayvanlarının korunması ve beslenmesi konularında okullarda say başlatıldı. Bu çerçevede 10 ilkokulda düzenlenen seminerlerde minik öğrencilere bilgiler aktarılarak, kısaca 3 bin paket kedi maması dağıtıldı.

Bayraklı Belediyesi veteriner hekimleri; çocuklara efsanevi sevgisi, barınma, korunma ve tagaddi konularında bilinçlendirme çalışması yaptı. Bu çerçevede 10 ilkokulda seminer düzenlendi. Çocuklara sokak hayvanlarının esas ihtiyaçlarının karşılanmasında neler yapmaları gerektiği anlatıldı. Örneklerle hayvan sevgisi pekiştirilen minikler, anlatılanları dikkatle dinlerken, rastgele birinin sokak hayvanlarına karşı nazik birlik duyması mutluluk oluşturdu. Hesaplı çalışmayla 3 bin adet kedi maması dağıtıldı.

Öte yandan, ilçenin birçok noktasında çıkmaz hayvanları üzere muayyen periyotlarda uray ekipleri yoluyla mama ve akarsu bırakılıyor. Eşya ve içecek bulmakta zorlanan birey dostları unutmayan ekipler, bu çerçevede belli periyotlarda sokakları gezerek hayvanları besliyor. Etüt veya tedavi edilmesi gereken hayvan bilimi ise Bayraklı Belediyesi Sokak Hayvanları Iyileştirme Merkezinde bakıma alınıyor.

“Çıkmaz hayvanları sahipsiz değil”

Bayraklı Şehremini Başkumandan Sandal, “Sokak hayvanlarımız Bayraklı’bile sahipsiz değil. Şehremaneti adına onların icap barınma gerekse tagaddi, sığınma ve tedavileriyle ilişkin üzerimize hangi düşüyorsa yapıyoruz. Bu çerçevede çocuklarımızı dahi brifing çalışmalarıyla geleceğe hazırlıyoruz. Biliyoruz ki onların sevgisi, şefkati ve sağduyusu değme şeyin üzerinde. Bu kenti onlarla gelişigüzel şekillendirirken, fert dostlarımızı dahi tek antlaşma yalnız bırakmayacağız” dedi. – İZMİR

Share: