Iyesiz köpeklerin saldırdığı basit Umut hayati tehlikeyi atlattı

Konya’nın Ereğli ilçesinde iyesiz köpeklerin saldırısına uğraması sonucu tehlikeli yaralanan ve kilolu bakımdaki tedavisinin peşi sıra alışılagelen servise alınan 8 yaşındaki Düş Ünlü, ayağa kalkmaya başladı.

Barbaros Mahallesi’nde 23 Ağustos’ta iyesiz köpeklerin saldırısıyla mir, sektör, ayak ve türlü bölgelerden yaralanan Rüya’un, tedavisi Konya Kent Hastanesinde bitmeme ediyor.

İki hafta boyunca tedavisi dokunaklı hizmet servisinde özenle yapılan Umut, hayati tehlikeyi atlattı.

Yavru servisine alınan Umut, çevresindekilerle bildirişim kurmaya üstelik başladı.

Bazı yaraları kapanmaya başladı

Hastanenin Bala Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Cüneyt Uğur, AA muhabirine, Düş’a bala servisinde biberli bakım tedavileri uygulandığını, ara sıra yaralarının kapanmaya başladığını söyledi.

Düş’un hayata tutunmasıyla herkesin balaban sevinç yaşadığını aktaran Murat, “Kısık bakımdaki durumuna bakarak şu zaman henüz gür. Nakit tedavisi ve elem bakım tedavisi alıyor, ağızdan besleniyor, yaraları dışında ayrıksı tıpkısı sorunu yok.” dedi.

Gerekli pansumanların her dönem özenle yapıldığını vurgulayan Murat, “Mebde, arka, kasık ve bacaklarında kapanmayan yaraları var. Gelişigüzel çevrim özenle sargılar yine sarılıyor. Hastamız ayağa kalkabiliyor, artık hususi ihtiyaçlarını zat başına görebilecek kuzuluk geldi.” ifadelerini kullandı.

“Ruhsal bindi almaya devam edecek”

Murat, aşağı çocuğun, yaşadığı olayın izlerini hem ruhunda hem birlikte vücudunda taşıdığını belirterek, şöyle konuştu:

“Ruhsal otama Imge için devam edecek, çünkü macerasız tıpkı süreç değil. Aynı çocuğun, yaşadıklarını atlatması zaman alabilir, etkileri teferruatlı sürebilir, o yüzden psikolojik destek almaya devam edecek. plastik cerrahi ve cildiye uzmanları de Umut’un yaraları ağız ağıza iyileşene büyüklüğünde durumunu izlem edecek. Yaralar kapandıktan sonra kalıcı izler üzere otama uygulanmaya başlanacak.”

Foto yapıp, oyuncaklarla oynuyor

Küçük Umut ise okulunu çok özlediğini belirterek, kendisini gür hissettiği zamanlarda fotoğraf yaptığını, oyuncaklarıyla oynadığını anlattı.

Ata Durmuş Adlı de oğlunun sağlığına kavuşmaya başlamasının tarifi sıfır ayrımsız önsezi olduğunu, bir dakika evvel tamamen iyileşip evlerine gidecekleri haset beklediklerini söyledi.Share: