Itimat Umumi Müdürlüğünden polislerin banka aylık promosyonuna ilgili izah Açıklaması

Güven Umumi Müdürlüğü (EGM), polislerin aylık promosyonuyla ait görüşmelerin sonuçlanmadığını, bu konuda izah yapan CHP İzmir Milletvekili Hedef Icra Vekili için suç duyurusunda bulunulacağını bildirdi.

EGM, CHP İzmir Saylav Maksat Vekil’ın, Türk Polis Güçleri Teşkilatı personelinin teşvik sözleşmesiyle ilişkin yaptığı açıklamaya karşılık verdi.

Açıklamada, polislerin mahiye özendirme protokolünün, 18 Mart 2022’de Vakıfbank ile imzalandığı ve promosyonun, yüzdelik 188 artışla, 104 liradan 300 liraya çıkarıldığı kaydedildi.

Bu protokole bakarak, teşvik ödemesinde rastgele 6 ayda bire bir işyar mahiye zammı oranında çoğalma yapılacağı vurgulanan açıklamada, “Yani 300 lira sabit bir rakam değildir. Bu, Türk Polis Güçleri Teşkilatının tarihindeki bildirme faziletkâr özendirme ödemesidir.” denildi.

Promosyon ödemelerindeki vazifeli aylık zammı oranındaki artışın, 2023 yılının aile ayından itibaren meri olacağı dökme açıklamada, bunlara rağmen memur maaşlarında ortaya çıkan eskimemiş durum konusunda, Vakıfbank ile baştan mülakat yapıldığı ve aylık promosyonuyla ait bire bir kıymetlendirme sürecine girildiği, bu görüşmelerin halen bitmeme ettiği belirtildi.

Maaş promosyonu üzerinden matlup operasyonuna girişildiği, bundan siyasi getirim elde etmeye çalışıldığı savunulan açıklamada, “Sayısız sefer açıklama yapmamıza rağmen polisimizin mahiye promosyonu üzerinden inatla dezenformasyon yapan CHP İzmir Milletvekili Kasıt Bakan karşı suç duyurusunda bulunulacaktır.” ifadelerine düzlük verildi.

Share: