İsveç’te, Türk kökenli politikacı Muharrem Demirok mebus seçildi

İsveç’te planlı umumi ve evcil seçimde Türkiye asıllı Muharrem Demirok, Dalan Partisinden (C) saylav oldu.

Ülkede cemaziyelevvel yapılan genel ve domestik seçimlerin ardından sandıklarda sayımlar bitmeme ederken Hat Partisi marifetiyle birinci bayağı aday gösterilen Demirok’un milletvekili adına meclise girmesi kesinleşti.

Demirok, AA muhabirine, mufassal yıllardır siyasetin içinde bulunduğunu ve mecliste 4 yıl fariza ahzetmek için mebus seçilmekten üstelik mutlu olduğunu söyledi.

Elinden geldiğince sahn pahalılığını önlemeye ve erke ücretlerinin artışına derman bulmaya çalışacağını dile getiren Demirok, “Linköping kentinde 12 sene süresince Çevre ve Enerjiden Sorumlu Şehremaneti Başkanlığı yaptım. Buradan edindiğim tecrübeyi inşallah meclise birlikte taşıyıp, bir nice soruna deva bulmaya çalışacağım.” ifadesini kullandı.

Konya’nın Kulu ilçesinden İsveç’e gelen bir iştirakçi ailesinin bu ülkede doğan çocuğu olduğunu aktaran Demirok, İsveç’te ruhlu 50 bin Kululu hemşehrisine da manevi desteklerinden çevre teşekkürname etti.

Aşure Ayı Demirok’un babası Hamza Demirok dahi oğlunun milletvekili seçilmesinden haddinden fazla mutlu olduğunu ve oğluna mebzul terbiye alması amacıyla verdiği desteğin faydalarını gördüğünü belirterek, gurbetçi ailelerin, çocuklarına bol eğitim aldırmasını kaynak etti.

Share: