İstanbul güne yağmurla başladı! Meteoroloji’den 20 memleket amacıyla solgun, 4 iklim üzere turuncu kodlu ikaz

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü yoluyla yapılan akıbet değerlendirmelere göre mevki genelinde çekicilik sıcaklıkları düşüyor. Serin ve yağışlı havanın etkisi altına giren yurtta zaman ve yarın gelgel sıcaklıkları hissedilir derecede düşecek, yıldız ve bağırsak kesimlerde 2 ila 8 merhale azalacak.

24 İL İÇİN UYARI YAYINLANDI

Bununla gelişigüzel 24 el amacıyla soluk ve turuncu kodlu uyarı yapıldı. Soluk kodlu uyarılan şehirler; Adana, Artvin, Bursa, Giresun, Hatay, Mersin, İstanbul, Kastamonu, Kayseri, Kocaeli, K. Maraş, Kalaba, Rize, Samsun, Sivas, Tokat, Trabzon, Yozgat, Yalova ve Osmaniye namına sıralandı. Bartın, Sakarya, Zonguldak ve Düzce için ise turuncu kodlu uyarma yapıldı.

SARI RENKLİ UYARI NEDİR?

Sarı, havada “potansiyel tehlike durumu”na işaret ediyor. Hesap Pusulası edilen meteorolojik vaka sıra dışı olmamakla gelişigüzel, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler üstüne titiz davranılması uyarısında bulunuluyor.

TURUNCU KODLU UYARI NEDİR?

Albeni durumunun ciddi olduğjnu belirtir. Oranlama edilen meteorolojik olay sıklıkla görülmemektedir. Hasar ve kayıpların oluşması muhtemeldir. Çokça tedbirli olmalı, aktüel meteorolojik koşullar ve tahminler izlem edilmelidir.

İSTANBUL’DA SICAKLIK 16 DERECEYE BÜYÜKLÜĞÜNDE DÜŞECEK

İstanbul ise güne yağışla başladı. Kentte zaman ve erte hava sıcaklıklarının 16 dereceye büyüklüğünde düşmesi bekleniyor. Ankara ve İç Anadolu’bile da ayaz hareketli olacak. Karadeniz’in faziletkâr kısımlarında ise iz kar görülebilir.Share: