İSTANBUL-BAHÇELİEVLER’DE KUYUMCU ATÖLYESİNDEN 817 GRAM ALTIN ARAKLAYICI ŞÜPHELİLER YAKALANDI

BAHÇELİEVLER’üstelik cevahirci atölyesinden 817 gram altın çaldığı belirleme edilen atölye çalışanı Kurum E. Konya’da yakalandı. Alım E. ile bağlantılı oldukları tespit edilen Arkadaş K.(56) Sertal E.(19), Ahmet A.(44), Beyzanur G.(21) dahi gözaltına makbuz.

Kuyumcukent’te işyeri bulunan M.K.(47) polise başvurarak sahibi olduğu cevahirci atölyesinden 817 gram altının çalındığını söyledi. İş yerindeki güvenlik kamerası görüntülerini inceleyici Dolandırıcılık Devir Amirliği ekipleri, altınları bire bir işyerinde müteharrik Çekicilik E. tarafından alındığını belirleme etti.

Altınları aldıktan sonra Konya’ya kaçtığı belirlenen Gelgel E.’yi sezmek için faaliyetler yapıldı. Çekicilik E. ve arkadaşı Hempa K.(56) Konya’da yakalanarak gözaltına alınırken, bağlantılı oldukları belirlenen Sertal E.(19), Ahmet A.(44), Beyzanur G.(21) İstanbul’daki adreslerinde gözaltına alındı. Düzenlilik Idarehane Müdürlüğünde sorgulanan şüphelilerden Hava E.’nin daha önceden 3, Ahmet A.’nın 20, Serdal A.’nın ise 4 suç kaydı olduğu belirlendi. Şüpheliler polisteki işlemlerinin peşi sıra adliyeye sevk edildi.Share: