Işlemek isteyen eşini bıçaklayarak öldürdü

Harıldamak isteyen eşini bıçaklayarak öldürdü

İSTANBUL – Gaziosmanpaşa’üstelik yabancı uyruklu bire bir âdem, 3 çocuğunun annesi 10 yıllık eşini iddiaya göre gitmek istediği amacıyla bıçaklayarak öldürdü.

Fenomen, geçtiğimiz 25 Kasım Cuma Namazı günü Gaziosmanpaşa Form Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, Özbekistan uyruklu Abdujalol Umırzokov ile Shakhko Mukhtarova 7 kamer önce Türkiye’ye geldi. 2 ay önceki gelişim bularak Şanlıurfa’ya revan Shakhko Mukhtarova bir müddet sonraları İstanbul Fatih’e döndü. Eşinin döndüğünü öğrenen Abdujalol Umırzokov, Fatih’e her an eşini Gaziosmanpaşa’daki eve getirdi. Shakhko Mukhtarova burada aksiyon görüşmesi yaptı peşi sıra eşine Şanlıurfa’ya benzemek istediğini anlatım etti. Bunu konusunda yanlar arasında ağız dalaşı daha çok. Ağız Dalaşı sırasında Abdujalol Umırzokov, 3 çocuğunun annesini 10 almanak eşini bıçaklayıp, bıçağı de pencereden attı. İhbar üzerine görüngü namına polis ve esenlik ekipleri geldi. Sağlık ekipleri bahtsız kadının hayatını kaybettiğini belirledi. Cani zanlısı âdem ise gözaltına alındı. Katil zanlısı insan emniyetteki işlemlerinin peşi sıra adliyeye gönderme edildi.

Olaya tanık olan mahalle esnafı Takatli İşal, “Görüngü akşamı biz dükkanı kapatmıştık. Esnaf olduğum üzere o vatandaşı 1 aydır burada görüyordum. Çiftin ortada tıpkısı tartışma yaşanmış, elan sonra barışıp eve giden bire bir Özbek vatandaşı varmış. Barıştıktan sonradan içeriye girdiklerini duymuşlar. Henüz sonra içerideki proses fazla sürmemiş. Bu Özbek vatandaşının karısını bıçakladığını duyduk. Olaydan bilahare insan kaçmamış doğrudan polislere teyit olmuş. Vatandaş Özbek vatandaşıymış, olaydan bir iki devir önce dükkana dahi gelmişti. Özbek olduğu amacıyla dilini anlamıyorduk” şeklinde konuştu.

Share: