İlkokul öğrencisinin otobüs durağına astığı abece duygulandırdı

Gümüşhane’birlikte tıpkı beş öğrencisi yoluyla yazıldığı değerlendirilen ve otobüs durağına asılan “Sokak hayvanlarımıza önem verdiğimiz kadar geda insanlara birlikte lütfen önem verelim” sözleriyle başlayan mektup duygulandırdı.

Hasanbey mahallesinde kâin Dumlupınar İlkokulunun karşısında saha kayran otobüs durağına beş öğrencisi vasıtasıyla yazıldığı ve asıldığı değerlendirilen yazı okuyanların his yoğun anlar yaşamasına illet oldu.

Bölgede gidiş eden aynı yurttaş marifetiyle tanıdık ve içerisinde yoksulluk calip çocuklarla orostopolluk geçilmemesi gerektiği ifadeleri düzlük düz abece durakta otobüs muntazır vatandaşların da dikkatini çekti.

Vatandaşlar yetkililerden yazıyı yazan beş öğrencisinin bulunarak ihtiyaç sahibi ise arkalama edilmesi talebinde bulundu.

Mektubu reviş yaparken ayırt eden ve okuduğu bölüm uyuyamadığını tabir eden Altan Gümüşhaneli ise “Güzeşte buradan geçerken bu yazıyı gördüm. Gabi dönerken aynı daha gördüm okudum ve bu tün uykusuz kaldım. Çokça rahatsız oldum. Bu yavru hangi ağırlık durumdaki bu yazıyı buraya yazmış. Derecesiz üzüldüm. Aynı kamuoyu oluşturup insanlara bindi olalım. İlimizde bu durumda olan çok öğrencimiz ve insanlarımız var. Umuyorum ilgililer ilişki gösterirler dayanaklık etmek amacıyla. Bu çocukla dümen geçilmiş, arkadaşları dolma geçmiş onunla. O orada yaralandı onun süresince geldi yazıya döktü. ‘Aç insanlarla numara geçmeyin’ diyor. Ben haddinden fazla alındım. Ego birlikte fukaralık çektim, onu çok gani anlıyorum. Ona yansımak istiyorum” diyerek konuştu.

İlkokul öğrencisi vasıtasıyla yazıldığı değerlendirilen yazıda şu ifadelere saha verildi:

“Merhabalar hepinize. Sokak hayvanlarına ehemmiyet veren insanlarımıza teşekkürümüz çoktur. Çıkmaz hayvanlarımıza ehemmiyet verdiğimiz büyüklüğünde yok yoksul insanlara de lütfen ehemmiyet verelim. Yoksul insanlarla dalga geçmeyin hem onlar haddinden fazla üzülür hem bile siz bile onlar ne çektiyse çekersiniz. O yüzden lütfen böyle bir özdek yapmayınız. Hem dahi onlarla dalga geçince ne kazanıyorsunuz. Geçelim onlar üzerine bilmeyenlere bilgi vermeye. Onlar de bir sokak hayvanları kabil açgözlü ve susuz aynı şekilde ümit bekliyorlar. Sizden çokça molekül istemiyorlar kim. Siz elbet evinize yemek götürüyorsanız, çocuklarınıza armağan alıp onları bahtiyar ediyorsanız onlar neden evine savmak alıp, çocuklarına ödül alıp onları bahtiyar edemiyor. Zira onların parası yok. Ara Sıra insanlar da der ki tükenik savsaklamak neyse bile oyuncak ne ilişki demesin. Aynı çocuğun bahtiyar olmaya hakkı namevcut mu? Fakir yavru buraya yokluk çekeyim diye niteleyerek mi geldi. Yoksa Cenabıhak onu yoksulluk çeksin diye mi yolladı? Lütfen onlara yardım et.”

Mavera yandan okul çevresinde esasen öğrenciler aracılığıyla yazıldığı değerlendirilen ve hayvanlara azap edilmemesi yönünde mesajlar içeren mektuplar belirleme edildi. – GÜMÜŞHANE

Share: