Ilçebay olma hayali ile engelleri aşan dinç kıza bindi sözü

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, ilçebay olma hayali ile engelleri aşan üniversite öğrencisine bindi vereceklerini söyledi.

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Amme Idaresi bölümü 3. dershane öğrencisi Esma Bezgin (21), Serebral palsi hastalığına alın azmi ile örnek oluyor. Ilçebay olma hayali ile çıktığı yolda dikkatleri çekici Bezgin’i, Ilbay Hatipoğlu makamında misafir etti. Vali Hatipoğlu, azim ve kararlılığı ile engelleri aşan dinç kızı tebrik kartı ederek, “Ülkemiz son 20 yılda toplumsal bakım alanında ve engellilerin hayata katılması anlamında aynı kıvrılma yaşadı. Bu kıvrılma da bizim ülkemizi uluslararası normların çok üzerine nakil noktasındaki azmimizle gelişigüzel bitmeme edecek. Sayın Cumhurbaşkanımıza bu noktada minnettarlık burçluyuz. Toplumda bakışı fakat liderler ve onlarla alay malay idareciler değiştirecekler. Bizler dahi bu noktada emsal olmaya onlara hayatın her alanında ulama sunmaya amade namına çalışıyoruz. Esma kızımız inşallah hayaline kavuşur. Kariyer mesleklerin hepsi birbirinden altın meslekler. Kaza üstelik gururlu ayrımsız çığır. Nihayetinde çıktığı kez çokça domuzuna aynı öğün. Tığ namına da Valilik kendisine değme tür desteği vereceğiz. Bu azimlerin on paralık bitmemesi ve solmamasını irade ediyoruz” dedi.

Adlar Bezgin ise hayallerinin peşini bırakmayacağını belirterek “Ben birlikte evvel kaymakam sonra vali atılmak istiyorum. Sayın Valimizi emsal alıp izinden gitmek istiyorum” diye niteleyerek konuştu. – TOKAT

Share: