Icra Vekili Varank’tan, Kızılkaya Belediyesinin,’Kızılkaya’nın Yağız Altını Gato Otu Eleme ve Sıkma Projesi’ne övgü

Kızılkaya Şehremini İlkay Güngör, ‘Kızılkaya’nın Siyah Altını Çörek Otu Eliminasyon ve Şet Projesini’, Sanayi ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank’ın çok beğendiğini ve ekleme ayar üretecek tıpkı faaliyet olduğunu belirttiğini söyledi.

Burdur İl Hususi İdare Toplantı Salonu’nda düzenlenen Içtimai Gelişmeyi Terviç Programı (SOGEP) Projeleri İmza ve Coğrafi İşaret Tescil Belgeleri Doğrulama Töreni’ne katılan Uran ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank, Kızılkaya Belediyesinin Günindi Akdeniz Kalkınma Ajansı ile eş yürüttüğü, ‘Kızılkaya’nın Yağız Altını Çörek Otu Eleme ve Şet Projesini’ haddinden fazla beğendiğini ve ek ayar üretecek tıpkı proje olduğunu belirtti.

“Çiftçilerimizin yüzünü güldürecek”

Projelerinin beğenilmesinde sevinme duyduğunu dile getiren Kızılkaya Belediye Başkanı İlkay Güngör, “Bakanımız yapmış olduğumuz projenin tamlık Türkiye’ ye yaşıt, ekleme değeri faziletkâr benzeri proje olduğunu belirterek bizleri benzeri defa daha gururlandırdı. Gücük ayrımsız süre sonradan kurulacak olan tesisimizle gelişigüzel Kızılkaya’mızın verimli topraklarında yetişen kurs otu çiftçilerimizin yüzünü güldürecek. Kurs otu piyasasında beldemiz ülkemizde makro aynı yere cemaat olacaktır. Projede emeği olan herkese değişik teşekkür ederim” dedi. – BURDUR

Share: