ICRA VEKILI KİRİŞCİ, KAYSERİ’DE CEMEVİ AÇILIŞINA KATILDI

TARIM ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesinde katıldığı cemevi açılışında, Kimseyi çıktı dilinden, dininden, ırkından, mezhebinden veya budunsal aslında ortalık ötekileştiren değil, ülkeyi bir bütün kendisine gören ve bedel yurttaşlık temelinde tıpkısı bakışa erbap olan ayrımsız yönetime haddinden fazla şükür kavuşmuş olduk dedi.

Pınarbaşı ilçesi Eskiyassıpınar Mahallesi’nde yapılan cemevi açılışına, Tarım ve Orman Bakanı Ünite Kirişci, Ilbay Gökmen Çiçek, Büyükşehir Belediye Reisi Memduh Büyükkılıç, İl Jandarma Komutanı Sancak Yüksel Alp, İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Delice, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk ve vatandaşlar katıldı. Açılışta mütekellim Ekincilik ve Orman Bakanı Kirişci, Bu devlet bir zamanlar Alevi-Sünni, zamanında Türk- Kürt, eskiden sağcı-solcu başlıkları altında adeta enerjisi boşaltılmaya çalışıldı. Ben tıpkı 78 kuşağı olarak anlatım ediyorum, o toyluk yıllarımız huysuz görüşlü insanlar arasındaki bu çatışmalara tanıklık etti. Bunları talih adına yaşadık. Hamdolsun bunlar çıktı geride kaldı. Kimseyi daha çok dilinden, dininden, ırkından, mezhebinden yahut budunsal gene kontekst ötekileştiren değil, ülkeyi tıpkısı bütün kendisine gören ve denk vatandaşlık temelinde bir bakışa topluluk olan bire bir yönetime çokça şükür kavuşmuş olduk. Ego bu vesileyle cemevleriyle cem olma ve bu ülkenin birliğine, dirliğine katkıda bulunma, bundan hava üstelik ülkede erinç ve zenginlik namına katkı sağlama noktasında emeği geçen herkesi, özellikle Cumhurbaşkanımızı ve burada faal kendisine çalışmaları izlem fail sayın valimizi ve gayrı emeği güzeşte herkesi tebrik kartı ediyorum. Görklü hayırlı olsun diyorum diye niteleyerek konuştu.

Yapılan konuşmanın arkası sıra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da telekonferans yöntemiyle bağlandığı etkinlikte cemevinin açılışı gerçekleştirildi.

Share: