ICRA VEKILI HAVA: İKLİM DEĞİŞİKLİĞİNİN ETKİLERİNİ UZUV İNDİRMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

KASABA, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Hedef Çekicilik, “İklim değişikliğinin etkilerini organ indirecek ister sanayi, icap yenilenebilir erke alanında, tarımda, turizmde ve bilcümle alanlarda 2053’e ait aynı maksat ortaya koyduk ve bu gaye doğrultusunda çalışıyoruz” dedi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Hava, aynı dizi film ülfet için geldiği Giresun’da gençlerle buluştu. Bulancak Budun Bahçesi’nde gençlere hitap eden Nazır Hava, YANLIŞSIZ Parti hükümeti olarak 20 yıldır her alanda yenilikler yapmaya hız gösterdiklerini söyledi.

Türkiye’bile son yıllarda abuhava değişikliğinin etkilerinin yavaş yavaş arttığına dikkat calip Icra Vekili Kurum, “Eş evimiz, dünyamız ısınıyor ve bu ısınmayla birlikte abuhava değişikliğinin etkilerini sellerle, yangınlarla, hortum, fırtına gibi facia olaylarıyla yaşıyoruz. Geçmişe baktığınızda maalesef yaşanan afetlerin altında mütezayit benzeri Türkiye vardı. Hamdolsun zaman Sayın Cumhurbaşkanı’mızın liderliğinde daha çok afetle en acul şekilde savaş veren, vatandaşın ihtiyaçlarını, taleplerini sunu acul şekilde karşılayan bir Türkiye var. İklim değişikliğinin etkilerini örgen indirecek icap sanayi alanında, ister yenilenebilir erke alanında, ister tarımda, lüzumlu turizmde ve hep alanlarda 2053’e ilgili bir erek ortaya koyduk ve bu amaç doğrultusunda çalışıyoruz. Daha temiz dünyaya erişebilmek namına birlikte yeşil alanlarımızı, yutak alanlarımızın sayısını, miktarını artırıyoruz. Ulus bahçelerimiz bile bu anlamda üretilen emisyonları yutacak alanlar. O yüzden de çokça haddinden fazla mehabetli. Biz bugüne büyüklüğünde 81 ilimizde 72 milyon metrekare eskimemiş yeşil kayran kazandırdık” diye niteleyerek konuştu.

‘SIFIR ATIK’

Vekil Gurur, konuşmasının devamında, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan himayesinde düzenlenen ‘Sıfır Atık’ projesinin, perşembe haset 105 ülkenin desteğiyle Birleşmiş Uluslar Umumi Kurulu’nda akseptans edildiğini ve seçme sene 30 Mart’ın ‘Sıfır Atılan Günü’ yerine ilan edildiğini söyledi.

Gençlere istihdama yönelik projeler geliştirdiklerini bile tabir fail Nazır Gurur, “2023’teki hedefimiz 50 bin gencimize istihdam düşünmek. Bunun kısaca 3 binini bakanlığımızda personel tevessül etmek üzere türlü birimlerimizde gerçekleştireceğiz” diye niteleyerek konuştu.

Öte yandan Misyon Kurum, gençlerin Reisicumhur Erdoğan ile konuşma talebine denk ise Giresun’de yapılacak tıpkısı programda tanıştırabileceği sözünü verdi.

Share: