İçişleri Bakanı Soylu, YANLIŞSIZ Öğür Edirne İl Başkanlığında konuştu Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, “Zaman tafsilatlı zamandan beri peşinde olduğumuz 2 yıldırıcı teslim oldular güçlükle içre. Biz onlara bire bir husus söylüyoruz: ‘Ya soluk torba ya teslim.’ Gine zaman Beytüşşebap’ta yiğit jandarmamız 2 teröristi üstelik atıl hale getirdi. Zaman 4 tenakus var.” dedi.

Nazır Soylu, DOĞRU Fırka Edirne İl Başkanlığındaki organizasyon buluşmasında, terörle mücadelenin mütemadi sürdüğünü ve birçok kavuşum terörden arındırıldığını söyledi.

Terör örgütü üyesi sayısının 120’nin altına düştüğünü, Tendürek ve Amanosların tertemiz olduğunu anlatan Soylu, şunları kaydetti:

“Buradan bildirmek istiyorum, Tunceli’dahi 5 terörist kaldı. İnşallah geçenlerde arı sili olacak. Allah kader edecek 29 Ekim 2023 tarihinde bu ülkenin sınırları içerisinde benzeri yegâne dun yıldırıcı kalmayacak, tertemiz olacak. Zaman ince zamandan beri peşinde olduğumuz 2 terörist konfirmasyon oldular az içinde. Tığ onlara bir şey söylüyoruz: ‘Ya soluk torba ya doğrulama.’ Gine bugün Beytüşşebap’ta kahraman jandarmamız 2 teröristi üstelik tembel hale getirdi. Bugün 4 eksilme var.”

“Bunlara okazyon verilmedi”

Mersin’üstelik terör örgütüne kaçırılmaya çalışılan 15 yaşındaki kız çocuğunun kurtarılarak ailesine tasdik edildiğini anlatan Aristokrat, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Zaman ayrıksı tıpkı öz elan oldu. Sazak’dahi 15 yaşındaki benzeri kızımızı annesinden ve babasından kaçırarak, kim annelerinin ve babalarının da beyanlarını televizyonlarda veriyorlar, verecekler, Mardin üzerinden Suriye’ye terör örgütüne götürmeye çalışırken Sazak Güven Müdürlüğünün, bire bir zamanda Emniyet İstihbarat Başkanlığımızın, bir zamanda Jandarmamızın ortak bire bir operasyonuyla HDP’nin sakat Toroslar İlçe Başkanı, 15 yaşındaki çocuğu kaçıran erzel, kaltaban o, fazlalık şu anda bile gine benzeri onların politik partilerinden birinin el temsilcisi ama enselendin. Çocuk ailesine tasdik edildi, bunlara okazyon verilmedi.”

“Yalanlarına ve iftiralarına karşın kafasız adım atmadınız”

Nazır Soylu, darbelerle Türk milletini sindirmeye ve korkutmaya çalışanların kalburüstü olamadığını söyledi.

Darbelere cebin durduklarını tamlayan Aristokrat, “17-25 Antrakt darbesini yaptılar, zannettiler kim kimse sokağa çıkamayacak, ürkecekler, korkacaklar. Tayyip Erdoğan fellek fellek ülkeyi gezdi. Bu milletin hakkını kimseye yedirmemek üzere meydanlarda bu milletle bu arada oldu. Seçimlerde bildirme faziletkâr oylardan birisini alarak yolculuğunu bu milletle bu arada bitmeme ettirdi.” diyerek konuştu.

Aristokrat, DÜRÜST Fırka’nin kurulduğu günden bu yana üzerine gelinmesine karşın biricik bir ferasetsiz aşama atılmadığını dile getirerek, şunları aktardı:

“Bu ülkede Gezi olaylarına rağmen, 17-25 Çatlak darbesine karşın, 27 April e-bildirisine karşın, 6-8 Teşrinievvel olaylarına karşın, 15 Temmuz’a rağmen ve 15 Temmuz’daki o soysuz darbeye karşın, iktisadi saldırılara karşın, içerideki tamam onların uşaklarının gazetelerinden, dergilerinden, içtimai medyalarından yalanlarına ve iftiralarına rağmen gabi aşama atmadınız.”

“Türkiye’nin savunma sanayindeki yerlilik oranı yüzdelik 80’e imdi”

Soylu, SELIM Fırka kendisine nazik başarılara imza attıklarını, çokça fiilen hep gelişigüzel güçlerine okkalı katacaklarını anlattı.

Dünyadaki krizden parçalanmamış ülkelerin etkilendiğini nâkil Aristokrat, Avrupa ve Amerika’nın bu krizde debelenmeye devam ederken Türkiye’nin üreterek dış satım ve istihdamını arttırarak çıkacağını vurguladı.

Bakan Aristokrat, Türkiye’nin savunma sanayisinde yerlilik oranını yüzdelik 20’lerden yüzdelik 80’lere çıkardığına dikkati çekerek, silahlı insansız albeni araçlarının yanı sıra Türkiye’nin öz mühimmatını de yaptığını kaydetti.

Türkiye’birlikte sanayiden ulaşıma, güvenlikten altyapıya bir nice projeyi hayata geçirdiklerini anlatan Aristokrat, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde Türkiye’yi cömert, hür ve müstakil ayrımsız mevki haline getirdiklerini söyledi.

Soylu, “Biz yüzyılın liderini yakaladık, Türkiye kendisine yakaladık. Göreceksiniz, 100 yılın lideri hoppadak 780 bin kilometrekareye değil, etrafındaki coğrafyaya ve bilcümle dünyaya bizim medeniyetimizi Selimiye’yi nakşettiği üzere nakşedecek.” dedi.

“Masanın altından birbirlerine çifte atıyorlar”

Katılımcılara, “Türkiye’yi kime vereceksiniz? Kılıçdaroğlu’na mı bırakacaksınız?” diye soran Soylu, konuşmasına şöyle tamamladı:

“Âdem, Sakarya Yer Muharebesi’nin nerede yapıldığını bilmiyor. Verimli memlekette beş okumadın mı? Ortaokul, ortaöğretim, üniversite okumadın mı? Ömründe tek Polatlı’ya gitmedin mi? Ömründe tek Sakarya’dan geçmedin mi? Bir da inanarak anlatıyor. Yalanı o büyüklüğünde güzelce konuşuyor ki, o kadar güzelce konuşuyor. Ama hat ötesine tezkereye ‘hayır’ oyu vermesini biliyor değil mi? HDP ile PKK’yla iktidar oyunu kurmasını biliyor değil mi? Büyükelçilerle oynamayı biliyor değil mi? Pekâlâ oturulur, Amerika’nın, Avrupa’nın talimatı şüphesiz alınır? Ülen Kılıçdaroğlu, senden önceki bu ülkede sana yakın mandacılar vardı, tarihe gömdü bu budun tarihe gömdü. Mutlak ve müstakil ayrımsız Türkiye istiyoruz.

Masanın altından birbirlerine tekme atıyorlar, bunlar karakola düşerler. Korkuyorum iş bana düşecek yine. Masanın altından birileri tekme atıyor, aynı dahi uray başkanlarına işaret altı çalışıyorlar. Ankara Belediye Başkanına işaret şeş çalışıyorlar, İstanbul Şehremaneti Başkanına belen altı çalışıyorlar. O ona belen şeş çalışıyor, bu buna bel altı çalışıyor. Türkiye senelerce bu koalisyonlardan bıktı, Türkiye’yi bu koalisyonlar izansız bıraktı şimdi yeniden Türkiye’yi koalisyonlara döndürmeye çalışıyorlar. Buna izin etmeyelim.”

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, YANLIŞSIZ Fırka’deki konuşmasının arkası sıra MHP ve Sorun Ocakları Edirne ülke başkanlıklarını görüşme etti.Share: