İbrahim Çeçen Vakfından şişman muvaffakiyet

İbrahim Çeçen Vakfı’nın tahminî dokuz kamer kabil bire bir süredir başlattığı IC Elit Futbol akademi projesinde dört Ağrılı sporcu Milli Takımlar U-14 Toprak karmasına seçildi.

Balkı, Bayburt, Erzincan, Erzurum, Kars, Iğdır, Bingöl ve Erzincan illerinin 2009 tevellütlü futbolcularından oluşan karma maçlarında Erzurum ve Erzincan karşılaşmalarında Erzurum karmasına 2-1 yenilen, Erzincan karmasını ise 3-1 yenmiş fail Dert karmasından 4 sportmen nahiye karmalarına seçildi.

Verilen emeklerin karşılığını aldıkları üzere mutlu olduklarını söyleyen IC Vakfı Müdürü Dr. Meral Dinçer “Kısaca dokuz aydır bu çocuklarımızın sağlam benzeri ayak topu altyapısı alabilmeleri amacıyla çabaladık. Projemize IC Seçkin Akademi ismini vererek futbola kullanılmamış başlayan yetenekli sporcuları tıpkısı araya ifham etmek istedik. Filhakika bu çalışmalarımız sonucunda evcil ligde oynanan maçlar sonucunda IC Seçkin takımımız U-14 Dert şampiyonu oldu. Hafta sonunda yapılan mıntıka karmaları maçlarında ise dört sporcumuzu Milli Takımlar U-14 Mıntıka karmasına kazandırdık. Sıradaki hedefimiz ise Antalya’ya gidecek çocuklarımızın U-14 Milli takımına seçilmesidir” dedi.

Çocukların başarısı için benzeri çokça kurumun işbirliği yaptığını söyleyen Dinçer, “Bu başarıda Türkiye Futbol Federasyonu Erzurum Nahiye Müdürlüğü, Balkı Dünkü Spor Kulüpleri Federasyonu, İl Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü, Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğü ile antrenörlerimizin katkısı çokça büyük oldu. Hepsine İbrahim Çeçen Vakfı adına teşekkürname ediyorum. İlerleyen aylarda 5.IC Minikler Ayak Topu Şenliğini düzenleyerek çocuklarımızın spor altyapısına katkımızı sürdüreceğiz ” dedi.

Milli Takımlar U-14 Erzurum Havza karmasına kaleci Kartal Uçar, Ileri Uç Haktan Koç, Mutedil Düzlük Emre Kağan Kayaç ve Kesici kendisine Beat Sebep seçildi. – AĞRI

Share: