Hüseyin Esas: “Yıllardan Beri Bu Ülkenin Gençliği Herhangi Bir Antlaşma İtilmiştir. Bu Yapıyı Yıkan Atatürk’tü”

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Temel, “Yıllardan beri bu ülkenin gençliği temas antlaşma itilmiştir, rastgele antlaşma ikinci planda bırakılmıştır ve temas zaman korkulmuştur, bu toplumsal namına böyledir. Bunu yıkan insan Atatürk’tü. Gençlerin konusunda benzeri Cumhuriyet düz yazı etti. Gençlerle gelişigüzel yaptı bunu ve Cumhuriyeti gençlere sevimli etti, ‘koruyucusu dahi koruyucu dahi siz olacaksınız’ dedi. Haydar öğretmen üstelik aynısını yaptı. Bu yapılar gençlerle yürür. Bu emreylemek değildir ki, bizim abilerimiz ablalarımız bu işi yapamaz, asla bu değil. Eylemek istediğim şu, siz koşacaksınız, biz koşacağız. Bunu başaracak olan sizsiniz ve Türkiye’bile bunun emsali ayrımsız politik cereyan bulunmayan” dedi.

BTP Gençlik Kolları Ankara Kızılcahamam’da Gençlik Çalıştay’ı düzenledi. İki zaman süren çalıştayda toyluk kollarının faaliyetleri değerlendirildi, bundan ahir yol haritası üzerine kuruntu alışverişinde bulunuldu. Programın serencam gününe Türkiye’nin sunma canlı politik lideri olan BTP Umumi Başkanı Hüseyin Temel da onur konuğu adına katılarak gençlerle buluştu.

BTP Genel Başkanı Hüseyin Çıban, kuvvet olmak amacıyla siyaset yaptıklarını belirterek şunları söyledi:

“İKTİDAR 20 YILDIR KENDİNDEN OLMAYANLARLA UĞRAŞ EDİYOR”

“Olur erk oluşmak birilerini aşağılamak mıdır, herkesi koçmak mıdır? Herkesi kucaklamaktır. Tığ bunu yapabilirsek bu iktidara layığız demektir. Bunlar filhakika 20 yıldır milletle savaş ediyor, bizimle cenk ediyor, bizatihi olmayanla cidal ediyor. Mefret olan insanları savaş edip alt etmek değildir, eke olan insanları kişi fikrine yaklaştırabilmektir. Bu elbet olur? İktidar olursun bir teferruat koyarsın ortaya; Atatürk’ü kabul etmeyen, Ehl-i Beyt’i akseptans etmeyen, bunlara cebin olan insanlar var ya, hepsinin çoluğunu çocuğunu Ehl-i Beyt aşığı Kemalist yaparım. Verin bana iktidarı, verin bana Milli Eğitim Bilimi müfredatını 10 sene sonra görün çocukları. Bu insanlar aynı eğitim almadı kim, bu insanlara bire bir molekül anlatılmadı kim ne bekliyorsunuz. Diyorsun ki, ‘sen Atatürk’e elbet şöyle bakarsın’ yahu adamın 100 şerha tanıdığı var, bütünü de baştan sona Atatürk’ü kötülemiş, hangi bilsin. Nereden bilecek? Sen de anlatmamışsın, ilkokulda, ortaokulda, lisede hiçbir özdek öğretmemişsin adama, ‘sen şüphesiz böyle olursun’ diyorsun, hakeza peki aha.

“BAĞIMSIZ TÜRKİYE PARTİSİ OLAĞANÜSTÜ BİR GENÇLİK HAREKETİDİR”

Müstakil Türkiye Partisi bugün alişilmamiş aynı gençlik hareketidir. Biz hiçbir siyasal partide olmayan aynı toyluk hareketiyiz. Diğerlerinin böyle bire bir dertleri, niyetleri dahi yok. Ego gençliğin lideri değilim, gençliğin içinden eski tıpkısı politik liderim. Şu mesajı vermeye çalışıyorum size dahi Türkiye’deki birlik gençlere üstelik şu mesajı vermeye çalışıyorum; Gençler dahi liderlik yapabilir, gençler de bire bir şeyleri yapabilir, becerebilir. Bizim toplumsal algımızda şu çokça yaygındır; Bir baba fabrikacı olur oğlu için, ‘Geziyor tozuyor, ben ona üretimevi hayat edeceğim’ der. Yavru harcama memleketine babası fabrikada hiçbir hareket vermez buna. Tığ yıllardan beri bu ülkenin gençliği gelişigüzel devir itilmiştir, seçme ahit ikinci planda bırakılmıştır ve rastgele zaman korkulmuştur, bu sosyal yerine böyledir. Bunu yıkan âdem Atatürk’tü. Gençlerin konusunda tıpkısı Cumhuriyet düz yazı etti. Gençlerle birlikte yaptı bunu ve Cumhuriyeti gençlere emanet etti, ‘koruyucusu bile koruyucu bile siz olacaksınız’ dedi. Haydar sarıklı dahi aynısını yaptı. Bu yapılar gençlerle yürür. Bu geçmek değildir ki, bizim abilerimiz ablalarımız bu işi yapamaz, asla bu değil. Gitmek istediğim şu, siz koşacaksınız, biz koşacağız. Bunu başaracak olan sizsiniz ve Türkiye’de bunun emsali aynı siyasi debi namevcut.

“BU ÜLKEDE YARIN BİZ VARIZ, ONLARIN HİÇBİRİ BULUNMAYAN”

Bu ülkede yarın tığ varız, onların hiçbiri namevcut. Kayırıcı benim geleceğimi şekillendirecekmiş, sen ne biliyorsun ki benim hayatıma karar vereceksin. Bunu bütün gençlerin faziletkâr sesle dile getirmesini sağlayacaksınız. Bunu sağladığınız ahit alişilmamiş büyüklükte ayrımsız yara yanacak ve hep cahillik bizimle akıntı edecek. Buna hepiniz tanık olacaksınız. Hakeza bire bir yapının süresince yürüyoruz.

“ATATÜRK GİBİ BU MİLLETİN BAĞIMSIZLIĞINI İSTEYEN TEK YAPIYIZ”

Atatürk milli mücadeleyi başlatma kararı aldığında O’na tek kimesne inanmıyor, herkes karşısında. Atatürk böyle bir ortamda bire bir milli savaşım başlatıyor ve ulus o başarıyı, o fideist, o iradeyi gördükçe katılmaya başlıyor. Halas Savaşı’nın akıbet cephesi Nazik Taarruz’bile topyekun tıpkı millet savaşa katılıyor. Bir Numara İnönü’bile bunun onda biri bile yok, ikinci İnönü’de sekizde biri üstelik bulunmayan, Kütahya- Eskişehir’de elhak kaybetmişsin. Yarısı yine gitmiş amma aha o inanç, o buyuru, o inan ortaya çıktıkça bu milletin mayası tertemizdir. Bizim üstelik sunu şişman farkımız motamot Atatürk kabilinden bu milletin bağımsızlığını isteyen bir tane yapıyız ve aynıyla O’nun verdiği savaşım gibi bu ülkeyi ayırmak isteyen ekalliyet ruhunu bu ülkeden defeden ve bu milleti hür ayrımsız şekilde istikbal taşımaya müteharrik biricik yapı biziz.”

Share: