Hakkındaki iddialara İYİ Parti lideri Akşener’den anif karşılık: Sizi düşkün kolpacılar sizi

İYİ Fırka Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara Etimesgut’ta esnafı ülfet etti. Daha sonraları toplanan vatandaşlara hitap eden Akşener, burada yaptığı konuşmasında hakkındaki iddialar için sert reaksiyon gösterdi.

“SİZİ GİDİ YALANCI, KOLPACILAR”

Kendisi karşı ortaya atılan iddialara müteveccih olarak Akşener, şunları söyledi: “Meral Akşener’e Etimesgut’ta ‘PKK’lı’ amma Batman’birlikte ‘faili meçhulcü’ diyorlar. Hayatında PKK’ya taş atmamışlar bize taşlama edebiliyorlar. Sizi terbiyesiz yalancı, kolpacılar sizi. Ama hangi oluyor? Yıl 2005. Sayın Erdoğan gitti, Diyarbakır’bile benzeri enformasyon yaptı. İsmini söylesem hepinizin tanıdığı koskocaman aynı Güneydoğulu korucu başı, milletvekilliği yapmış benzeri ağabeyim beni aradı. Milletvekilliğim düşmüş, tığ o ant baraj altıyız. Açılımın, hal sürecinin başladığı zamanlar anca ayrımsız konuşma yaptı ki… ‘Bana torunlarım geliyor, yeğenlerim geliyor diyor ki amca, dede biz Kürt halkına çıyanlık mi ettik Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin birlikte durduk diye.’ Siz o insanları karmakarışık ettiniz, PKK’ya feda ettiniz. Siz kimsiniz üstelik bizi suçlamak ki?

“BİZİ KÜRTLERLE ANTAGONIST EDEMEYECEKLER”

Bu can bu bedende durdukça, bu netlikte benzeri özdek söyleyeyim bizi Kürtlerle antagonist edemeyecekler. Kürtlere kusurlu bire bir sözcük söylemeyeceğiz, söyletmeyeceğiz. Onlar canları pahasına bu devletin yanında durdular. PKK’nın birlikte duran bittabi yurt hainidir. PKK tıpkısı silahlı ayrılıkçı terör örgütüdür. Bu apayrı ayrımsız husus. Bizim Güneydoğu Anadolu’bile aynı iklim başkanımızın ailesinden beş martir var. Bunu elbet unutacağız tığ? Hepimize düşen bir hisse senedi var. ‘Şuculuk, buculuk’ üzerinden tıpkısı zamanda devletinin birlikte durmuş gazisi, şehidi olan aileleri dahi hızara veren bu dili gelişigüzel ortadan kaldıracağız. Hem o harami düzeni yıkacağız hem de bu kolpacılığı ortadan kaldıracağız.

“SENİN ÇOCUĞUN AĞLARKEN BİRİLERİNİNKİ KEYİF ÇATIYORSA O BİR HARAMİ DÜZENDİR”

Hepimiz el ele vereceğiz çünkü müntehip velinimettir. Senin çocuğun ağlarken birilerininki sağlık çatıyorsa o bire bir harami düzendir. Müntehip yerine ‘ego bir velinimetim’ deyip siyasetçiyi karşına getireceksin. ve helal oylarınızla, demokrasiyle sandıkta bu haydutlar düzeni ahali birliğiyle birlikte götüreceğiz”

Akşener’in açıklamalarından satırbaşları:

“Tığ; 20 Eş 2020’den beri esnaf esnaf, dükkan dükkan geziyoruz. Bunun anlamı şu: Etraflı aynı zamandır birbirine düşürülen, ‘şuculuk, buculuk’ üzerinden komşunun komşuya antagonist edildiği, kardeşin kardeşten soğutulduğu, nerede doğduğumuz, neye inandığımız üzerinden uğraş ettirildiğimiz ayrımsız düzenekten kurtulmanın yolu bu esnaf dükkanlarının içerisinde gördüğümüz, ‘müşteri velinimettir’ inancını siyasetçi cenahına ‘müntehip velinimettir’ inancı haline getirebilmek amacıyla gezdik.

“BU DÜKKANLARIN İÇİN HİÇBİR PARTİYİ YERMEDİK”

Bu dükkanların içinde bugüne kadar hiçbir politik partiyi yermedik. Zat partimizi övmedik ve yaymaca yapmadık. Yemeden Içmeden oradaki dertleri, bize söylenenleri, bizden istenenleri, talepleri dinledik onu milletvekillerimiz, izinli arkadaşlarımız marifetiyle Meclis’e getirdik, Meclis’te soru önergeleri, araştırma önergeleri, kanun teklifleri haline getirdik, duyulmasını sağladık. Ego kadro konuşmalarımın içine koydum. Çözümlerini ürettik, iktidara bile dedik kim ‘bunlar miri maldır hıyanet kullan. Seçmenimizin talebi budur, insanımızın isteği budur. Hıyanet kullan namına getir, sen kazan. Amma yapmıyorsan biz yapacağız o zamanda biz kazanacağız.’

“BİRİNCİ ÖNCELİĞİMİZ, MİLLETİMİZİN ÇIRAK ÇIKMASININ ÖNÜNE ARTIRMAK”

Mevsimli Mevsimsiz tartışmalar sizi çırak çıkarıyor. Bir Numara önceliğimiz seçmenimizin, milletimizin çırak çıkmasının önüne geçmektir. O dükkanların zarfında neler mi gördüm? Besici gördüm ağlıyor, aylı ineğini göndermiş yer, kesime. Birtakım gördüm? 92 puanla oğlu atanamamış, oğlunun 58 puanla arkadaşı atanmış zira AK Tümen bünyesinde ayısı varmış, dayısı varmış ama oğlu atanamamış. Bağıra bağıra ağlayan anneler gördüm. 10 aylık, 5 aylık, 11 mahiye, 15 mahiye düzlük danışmanların karşısında hissettiği çaresizliği gözündeki yaşla dile getiren çoluk çocuk gördüm. ‘Bu ülkede dem alamıyorum, gelişim bulamıyorum mühendisim amma hiçbir yerde hisse senedi namevcut ego onun amacıyla Kanada’ya gidiyorum garsonluk yapacağım’ diyen, ağlayan gençler gördüm. Hep bunların anlamı bu tıpkısı harami düzendir.Share: