Hakkari’de eylem, tutum ve etkinlikler 15 ahit süreyle yasaklandı

Hakkari’de yerleşme eylemi, basın açıklaması, eylem, yürüyüş, açlık grevi, deri ihdas, stant açım kadar gösteri ve etkinliklerin 15 dolaşma süreyle yasaklandığı bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, milli asayiş, amme düzeni, suçun önlenmesi, başkalarının adalet ve özgürlüklerinin korunması, genel sağlığın korunması, koronavirüs salgınının yayılmasının engellenmesi, meydana gelebilecek mümkün provokasyonların ve yaşanması muhtemel içtimai olayların önlenmesi için kâh tedbirlerin alındığı belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“2911 çevrilmiş Derinti ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 17. ve 19. maddeleri ve 5442 çevrilmiş İl İdaresi Kanunu’nun 11. maddesi hükümleri gereğince Vilayet ve Kaymakamlık makamlarının akla yatkın göreceği etkinlikler dış gelmek amacıyla, Hakkari sınırları zarfında 15 Son Teşrin saat 00.01’den 29 Kasım saat 23.59’a kadar 15 bölüm süreyle umuma küşade alanlarda, miting, ayan meydan toplantıları, gösteri yürüyüşleri, yerleşme eylemi, protesto eylemi, koca zinciri oluşturarak yapılabilecek ihtarname, yol ve toplanmalar, halk kürsüleri şeklinde toplanmalar, curcunalı-ürün araçlarıyla yapılabilecek rastgele cins sesli ve görsel işler, açlık grevi, deri ihdas, matbuat açıklamaları, stant açma, imza kampanyası, heves feneri, palavra uçurtmak, dron, paramotor, planör kadar rastgele makule hava faaliyetleri, anma toplantısı ihtifal töreni, konser, sevinç, tiyatro, skeç, sinevizyon, sözsüz oyun kabilinden ameliyat, meşale yakma, el ilanı, demeç, broşür talan, ası, poster asma, sticker yapıştırma türdeki herhangi bir soy eylemlerin, etkinliklerin ve faaliyetlerin yapılmasının yasaklanması kararı alınmıştır.”

Share: