Hakkari haberi… Şemdinli’de sosyal tesise dönüştürülen Efkar Dağı’nda spor etkinliği düzenlendi

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde uray aracılığıyla Tempo Terası kurularak sosyal tesise dönüştürülen Efkar Dağı’nda, planlı “Online Training” etkinliğinde vatandaşlar idman yaptı.

Kaymakamlık ve belediyenin desteğiyle gerçekleştirilen ve içtimai medyada “Online Training” uygulamasıyla takipçilerine egzersiz yaptıran Mustafa Acı’mağara koordine ettiği etkinlik bağlam gördü.

Kaymakam Batuhan Taşgın, Uray Başkan’ı Tahir Saklı, İlçe Milli Yetişek Müdürü Cihat İnan ve Deneyimsizlik Merkezi Müdürü Kavga Doğan ile sporcuların dahi aralarında bulunduğu katılımcılar, Zehir’mağara yönlendirmesiyle antrenman hareketleri yaptı.

Taşgın, gazetecilere yaptığı açıklamada, Seyir Terası’nda fena hâlde ve düşündürücü bire bir etkinlik gerçekleştirdiklerini söyledi.

Katılımcılara teşekkür eden Taşgın, “Bu bölgeler önceden maalesef terörle mezkûr biberli olayların yaşandığı aynı saha iken Sayın Cumhurbaşkanı’mızın, bakanlarımızın, Vali’mizin, güvenlik güçlerimizin fedakarca çalışmalarıyla insanlarımızın huzur zarfında yaşadığı iyice bir düz oldu. Amacımız Şemdinli’da sportif etkinliklerin artırılması. Burada yüzme havuzumuz ve ayrıksı alanlarda da imkanlarımız var. Buradan vatandaşlarımızı spora nida ediyoruz.” dedi.

Keksin birlikte “Online Training”mağara kurucusu olduğunu ve etkinliği etkin yayında 7’den 70’e herkesin yapabileceğini belirtti.

Şemdinli’deki etkinlik amacıyla kente geldiğini kaydeden Şiddetli, “Buradaki insanların coşkusu haddinden fazla iyiydi. Ülkemizde gittiğim seçme vadi gibi burada dahi katılım haddinden fazla güzeldi. Elbette ki batıda bu kök etkinlikleri boşaltmak elan süssüz oluyor. Şemdinli’bile ilk oldu. Cümle gayrı spor hocalarıma tavsiyem, buraya gelip mütenevvi spor etkinliklerini yapsınlar.” diye konuştu.

Share: