Hafta Sonu Kartal’da Kürek Yarışları Heyecanı Yaşanacak

Kartal Belediyesi, ‘Spora Hamle Beygir, Kartal’a Cereyan Kat’ sloganı ile Bahir Küreği Yarışları’na eş sahipliği yapacak.

9 Ekim Münasebet haset, saat 10.00’da Kartal Belediyesi Dragos Su Sporları Merkezi’nde düzenlenecek ve 20 takımın paydaşlık sağlayacağı etkinlikte sporcular, 3 değişik kategoride korkunç uğraş verecek.

Hakem nezdinde yapılacak olan yarışmada rastgele kategoride dereceye giren ekiplere madalya, değme kategoride yarışı bir numara bitiren ekibe ise madalya yürek ve hediyeleri verilecek.

Dragos Su Sporları Merkezi iskelesinde gerçekleştirilecek olan ergometri yarışları ise kürek yarışlarına renk katacak.

BAŞKAN YÜKSEL’DEN DAVET

Kartal Şehremini Gökhan Yüksel, ” İstanbul’da bildirme gani rüzgar düzlük bölgelerden biri olan Dragos’ta hayata geçirdiğimiz Dragos Akarsu Sporları Merkezimizde, gelişigüzel ay yüzlerce sporcumuz kano ve kürek sporları alanlarında nazari ve pratik eğitim alıyor. Böylesi tıpkısı yeri Kartal’a ve akarsu sporlarına dilek veren komşularımıza kazandırmış olmaktan mutluluk duyuyoruz. Kartal’ı sanatın, kültürün ve sporun merkezi yapma konusundaki iddiamıza ve çalışmalarımıza devam edeceğiz. Kül komşularımızı Münasebet haset düzenlenecek olan kürek yarışlarına nida ediyorum” dedi.

Share: