Hacı Bektaş-ı Veli Ekin ve Içtimai El Birliği Merkezinin temeli atıldı

Bilecik’te Hacı Bektaş-ı Veli Hars ve Toplumsal Dayanışma Merkezinin temeli törenle atıldı. Törene Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, etkin yayınla katıldı.

Bilecik’in Bozüyük ilçesinde Kafes Mahallesi’nde 604 metrekare alanda yapılacak olan 2 kıvrım Hacı Bektaş-ı Veli Hars ve Içtimai El Birliği Merkezinin temeli zaman atılırken, binanın 6 ay içerisinde bitirilmesi planlanıyor.

Törende müzakere işleyen Dernek Başkanı Mehabetli Erdoğan, “Kuruluşun ve kurtuluşun şehri Bileciğimizin, uran ve ekin şehri Bozüyük’te Hacı Bektaş-ı Iye kültürünü daim olmak ve neşelendirmek hesabına yapacağımız bu adamakıllı binada Bozüyük’ümüze filinta uğurlu olmasını diliyorum. Kadın canlar bir olalım, anaç olalım, zihayat olalım” dedi.

Bilecik Valisi Dr Eksiksizlik Kızılkaya ise “Hacı Bektaş-ı Ege’nin adını ilimizde ve ilçemizde yaşatacak olan bu cemevi ve hars merkezimizin temelini burada dualarla alay malay ve bu tatlıca benzeri günde atacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kavi çokça kültürün bağlanak ve muadele içerisinde benzeri arada yaşadığımız bu topraklarda bildirme nazik zenginliğimiz tek şüphesiz ehil olduğumuz kontak ve beraberliğimizdir. Hacı Bektaş-ı Veli’nin sevgiyi, saygıyı ve hoşgörü üstünde oturmuş olan öğretileri, bizlere baştan sona misil resim olmalı ve beraberliğimizi güçlendirmelidir. Memleketimizde kardeşliğin ve hoşgörünün sembolü olacağı Cemevi ve Ekin Merkezimizin Bilecik’imize hayırlar getirmesine diliyorum. Burada gerçekleştirilecek olan ibadetlerin duaların kabul görmesini balaban cenabı Allah’tan niyaz ediyorum. Kandırıcı hayır olsun” dedi.

Cemevlerinin esas atma ve dolgun açım töreninde Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın çalışkan yayında kurdele kesmesiyle gelişigüzel Bozüyük’te üstelik protokol üyeleri esas butonuna bastı.

Temel atma törenine Bilecik Valisi Dr Kemal Kızılkaya, Bozüyük Kaymakamı Ihtiyaç Öztürk, Bozüyük Belediye Reisi Mehmet Talat Bakkalcıoğlu, gurur müdürleri sivil sosyete kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda yurttaş katıldı. – BİLECİK

Share: