Güllabi ekipleri Erzincan’da 14 faili gayrimuayyen olayın 11’ini aydınlattı

Erzincan İl Kurnaz Komutanlığı teşrinisani kocaoğlan içerisinde yapılan faaliyetlerini paylaştı. Yapılan paylaşımda kasım ayında yakalanan 45 habersizce göçmenin 42’si sınır ötesi edildi. Bitirmiş ekipleri, 1 kamer içerisinde türlü suç aletleri bile ele geçirerek 14 faili belgisiz olayın 11’ini aydınlattı.

Erzincan İl Kurnaz Komutanlığınca, adli makamlardan alınan taharri kararlarıyla, teşrinisani ayı içerisinde, kalın bölgesinde yapılan aramalar ve kere kontrolleri neticesinde; 1 skor kalaşnikov piyon tüfeği, 4 sayı kalaşnikov piyon tüfeği şarjörü, 98 adet kalaşnikov piyade tüfeği fişeği, 1 nüsha pompalı av tüfeği, 1 sayı bir tane pili av tüfeği, 197 nüsha 7.62X51 mm. winchester yivli av tüfeği fişeği, 1 skor dizüstü, 2 nüsha cep telefonu, 1 sayı flash düşünce ele geçirilerek, 29 bed nüfus yakalandı.

Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti ile Mücadele Ofis Müdürlüğünce da 2 yasadışı bulunma, 1 göçmen kaçakçılığı (TCK-79), 1 uluslararası hisse senedi gücü kanununa mugayeret olayına müdahale edilerek, bu olaylarda mecmu 45 ağır aksak göçmen ve 4 organizatör yakalandı. Organizatörler ifadelerinin alınmasının ardından başıboş bırakıldı. Yakalanan düzensiz göçmenlerden birlikte 3’ü erkin kalırken 42’si hudut dışı edildi.

Suç Araştırma Tim Komutanlığınca (JASAT); 14 faili muzlim olaya engelleme edilerek, 11 olay aydınlatıldı.

Ayrıca, sair suç ve kabahatlerden periferi 115 keleş isim hakkında adli ve idari işlem yapılarak ele geçirilen malzemelere umum konudu ve Erzincan’da 140 insan yakalanmıştır. – ERZİNCAN

Share: