GMİS Umumi Heyet; “Atatürk’ü ölümünün 84. yılında iri tıpkısı özlemle anıyoruz”

Umumi Eroin İşçileri Sendikası (GMİS) Umumi Başkanı Melik Yeşil, Umumi Heyet namına 10 Son Teşrin Atatürk’ü Ihtifal Günü dolayısıyla bir niyet yayınladı.

GMİS Yönetim Kurulu namına açıklama fail Genel Komutan Hakan Yeşil, kavim bilinci ve tüm istiklal inancıyla başlatılan Kurtuluş Savaşı ve kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin şişman benzeri değiş ve hisse senedi yaşadığına dikkat çekerek şöyle dedi:

“Türk ulusu; Millî Kurtuluş Savaşımızın önderi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve mimarı Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 84’üncü yılında iri bire bir özlemle anıyor. 19 Mayıs 1919’da Samsun’a kıç basarak, tekmil imkansızlıklara karşın, kavim bilinci ve bilcümle istiklal inancıyla başlattığı Kurtuluş Savaşı ve kurduğu Türkiye Cumhuriyeti, şişman bir değiş ve hisse senedi yaşadı. Millî ve umum bağımsızlıkçı iş, Türkiye’nin serian gelişmesinin ve dünyanın en aktif ve kibirli ülkelerinden biri olmasının yolunu açtı. Atatürk’ün ortaya koyduğu ve yaşamı süresince uyguladığı ilkeler, her makule zorlukları aşmamıza ve çağdaş medeniyeti yakalamamıza yeter.

Bizler, O’nun ilkelerinin takipçisi olmaya, aydınlattığı yolda ilerlemeye bitmeme edeceğiz. O’nu benzeri yol henüz yağmur, saygı ve şükranla anıyoruz.” – ZONGULDAK

Share: