Gençlik Merkezleri Arası Anadan Görme Türk Okçuluğu Turnuvası, Ankara’da yapıldı

Gençlik ve Spor Bakanlığı Toyluk Hizmetleri Umumi Müdürlüğü ile Türkiye Anadan Görme Okçuluk Federasyonu vasıtasıyla gerçekleştirilen Cahillik Merkezleri Arası Anadan Görme Türk Okçuluğu Turnuvası, Ankara’dahi düzenlendi.

Ankara Örnek Stadı’nda gerçekleşen organizasyona, parçalanmamış illerdeki toyluk merkezi üyesi 18-29 yaş aralığında erkek ve avrat birer sporcu katıldı.

Cahillik ve Spor Bakanlığı Toyluk Lideri Ramazan Demirhan, Türkiye’nin temas ilinden gençleri bir araya getirdiklerini dile getirerek, “Cahillik merkezlerimizde geleneksel okçuluk eğitimleri vermeye başladık. Bu eğitimler neticesinde dahi bugün bunların meyvelerini almaya başladık. Başta Sayın Bakanımız Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu’na teşekkürname ediyoruz çünkü onun katkıları balaban.” diyerek konuştu.

Turnuvaya Malatya’dan katılan Fatmanur Birişik, 5 yıldır cahillik merkezlerinde yer aldığını belirterek, “Geleneksel okçuluğu lise bir zamanlar gençlik merkezlerinde tanıdım. Çok evire çevire aynı gaz yuvarı, seçkin öz çok güzelce. En başından beri bütün tahsis etmek istediğim benzeri spordu. Birçok sporla uğraştım amma burada o türe nidalarını sezmek çokça iyice oluyor. Alelhusus desteklerinden çevre Gençlik ve Spor Bakanımıza teşekkürname ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Toyluk liderlerinden Özlem Altun Saka dahi organizasyonun önemine vurgu yaparak, “Kendimizi anadan görme Türk okçuluğunda geliştirdik. Bakanımızın çalışmalarıyla, sporun tabana yayılmasıyla ve yapmış olduğu politikayla bilgisizlik merkezlerimizde anadan görme Türk okçuluğunu yaygınlaştırdık. Kendilerine, hem bilgisizlik merkezlerinde müteharrik arkadaşlarımız adına hem dahi sportmen yetiştiren tıpkısı çalıştırıcı namına teşekkürname ediyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Organizasyon, dereceye giren sporculara yürek, madalya ve ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.

Share: