Gaziantep ve Malatya’da vatandaşlar sosyal göz projesi üzere başvuru yapıyor

Gaziantep ve Malatya’de, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Cumhuriyet tarihinin sunma büyük toplumsal bölük projesi kapsamında vatandaşlar başvurularını yapmaya başladı.

E-Azamet üzerinden başvuru imkanı olmayanlar, evraklarını dökmek üzere erken saatlerde El ve Kültür bankaları şubelerinin uğrunda çokluk oluşturdu.

Proje kapsamında Gaziantep’te 10 bin 24 hane, Şanlıurfa’üstelik 6 bin, Kahramanmaraş’ta 3 bin 101, Malatya’da 2 bin 251, Adıyaman’de 1750, Kilis’te 500 göz nesir edilecek.

Gaziantep’ten başvurusunu işleyen Mikail Uzdilli, AA muhabirine, toplumsal bölük projesini duyduklarında bahtiyar olduklarını belirterek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür etti.

Yıllardır karı sahibi olabilmek üzere sahne kurduklarını anlatım eden Uzdilli, şunları kaydetti:

“Normalde e-Azamet üzerinde da başvuruşu yapılıyor amma erken müracaat etmek amacıyla buraya geldik. 500 teklik benzeri ifa yapıyoruz. İnşallah kazanç ve karı sahibi oluruz. İster istemez hareketli var. Biz erkenden gelip erken çıksın diye niteleyerek aynı umutla bekliyoruz.”

Malatya’daki başvuranların yorumları

Malatya’daki başvuran vatandaşlardan Abdullah Özkaradeniz ise projenin çok güzelce olduğunu belirterek, ” Herhangi Bir şeyden ilk Reisicumhur’na bu imkanı sağladığı için teşekkürname ediyoruz. Çok pir tıpkısı proje. Kiracıyım, 2 bin lira kira veriyorum. Sıradan yoksul-alperen ve alelhusus emekliler amacıyla fena hâlde tıpkı mesai.” dedi.

Nazife Karakaş ise proje dolayısıyla bahtiyar olduklarını ifade ederek, “İyi, sunturlu benzeri proje. Kira öder kadar ödeyeceğiz. Kiracıyım, bol oldu. 13.30’da evraklarımı görevlendirmek amacıyla banka şubesine geldim. Ara birlikte bir iki kaldı.” diye niteleyerek konuştu.

Gönül Özbay ise 40 yıldır kiracı olduğunu dile getirerek, konutun kendisine çıkması üzere dua edeceğini söyledi.Share: