Gaziantep FK maçının arkası sıra

Spor Popo Süper Lig’in 3’üncü haftasında Gaziantep FK, Atakaş Hatayspor’u öz sahasında 2-1 aşınmış etti. Karşılaşmanın peşi sıra Atakaş Hatayspor Beceri Sorumlusu Cevdet Barhana ve Gaziantep FK Teknik Direktörü Erol Endişe planlı basın toplantısında mücadeleyi değerlendirdi.

Aldıkları mağlubiyetten çevre ümitsiz olduklarını rapor fail Atakaş Hatayspor Maharet Sorumlusu Cevdet Kafile, açıklamasında şu ifadelere saha verdi:

“Yok Etmek üzere planlar yaptığımız ve örtmek amacıyla çalıştığımız tıpkısı pik esasen iyi birlikte motive olduk. Ancak temas iki yarının başında yediğimiz goller… Futbolda bunlar var mı, var. Olur, ara sıra ferdî hatalara tıpkı özdek yapamıyoruz. Yediğimiz geçmiş golden sonraları oyunu gene kontrolümüze aldık. Ataklar yaptık, pozisyonlar kaçırdık. Eşitliği da yakaladık. Esasen şanssız tıpkısı gol yedik. İyi tıpkısı rakip. Geçen yıldan birlikte oynamaya alışkın ve üzerine koyarak gelen bir rakip. Elbette kim bu büyüklüğünde ferdî hatalar olmamalı. Peki, esasen söylüyorum futbolun içerisinde var. İstatistiklere baktığımız ant 72’ye 28 kabilinden aynı topla oynama oranı var ama futbolda herhangi bir öz istatistik değil. Tığ şundan mutluyuz oyun yerine gelişmeye devam ediyoruz. İyi oynadığımızı düşünüyoruz. Biraz daha akıbet vuruşlarda belki bizim üstelik bundan sonra ant ayırıp çalışmamız gerekecek. Oyunumuzun üstüne koymamız gerekiyor. Bunun zamana ihtiyacı olduğu ayrımsız oyun olduğunu biliyoruz. Arkadaşlarıma teşekkürname ediyorum, ayaklarına sağlık. Rakibimizi üstelik tebrik ediyorum. Bence keyifli, leziz aynı oyun oldu. Ama bu değme devir böyle imkânsız. Bu kadar yüksek oynadığınız aynı maçta sonuçlandırmayı bile yapmanız lazım. Biraz bile talihsizlik, iktidarsızlık mi diyelim? Ferdî hatalara yapacak aynı öz bulunmayan.”BULUT: İYİ OYNAMADIĞIMIZ BİR MAÇTAN 3 NOKTA ALDIKAtakaş Hatayspor’a cebin ongun oynayamadıklarını fakat kazanmayı bildiklerini söyleyen Gaziantep FK Maharet Direktörü Erol Keder, “Esasta maça önceki 10-15 an istediğimiz doğrultuda başladık, golü dahi attık. Amma golü attıktan bilahare nedense defansa geçerek cümlesi rakibe bırakarak az buçuk defansa çekilmiş olduk. Bu istemediğimiz tıpkı durumdu ama topçu otomatikman kaleyi korumaya yöneliyor. O yüzden rakibe birkaç keyfiyet verdik. 1-1’den sonraları toparladık. Yakaladığımız ikinci gol bize imge verdi. Hatta 2-1’den bilahare yakaladığımız keyfiyet Lazar’la gelişigüzel 3-1 yapabilirdik ve maçı bitirebilirdik amma o gerçekleşmediğinden çevre sonlara akilane yediğimiz yük tabii namına rastgele maçta olduğu kabil rakipler yahut kendiniz kaleyi korumaya yöneliyosunuz. Hücuma çokça çok çıkamıyorsunuz veya beş altı pozisyon bulabiliyorsunuz ama onları de değerlendirmeniz gerekiyor. Sabık hafta da söylemiştim. Yakaladığımız pozisyonları henüz dolgunca değerlendirmemiz lazım. Bugün dahi yakaladığımız pozisyonları az buçuk henüz dolgunca değerlendirmiş olsaydık 3-1 yaparak henüz şen duruma gelebilirdik. İyi oynamadığımız aynı maçtan 3 puan aldık. Mücadeleden yağlık, isteklerinden periferi futbolcularımı tebrik ediyorum” dedi.

Endişe, konuşmasının böylece Gaziantep ve Mardin’da meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybedenlere Allah’tan yağmur, yaralılara evgin şifalar diledi.

Share: