Fotoğraf sanatçıları ve gazeteciler Diyarbakır’ı objektiflerine yansıtacak

Diyarbakır’ın Kayapınar Kaymakamlığı ve Belediyesi yoluyla düzenlenen “Arsıulusal Davetli Foto Günleri” kapsamında işık sanatçıları ve gazeteciler kentin tarihi, kültürel ve katıksız güzelliklerini çekecek.

Merkez Kayapınar ilçesinde tıpkı restoranda gerçekleştirilen programda, Kayapınar Kaymakamı ve Şehremaneti Başkan Vekili Arif Karaman, kentte mevrut foto sanatçısı ve gazeteci Muhammed Muheısen, Mehmet Arslan, Uğur Bakmaz, Hüseyin Remzi Konak, İskan Zer, İlker Karaman, Ulvi İhsan Öztürk, Mehmet Sümer, Mehran Chegraghci Bazar, Osman Maaşoğlu, Hasan Açan, Misyon İbranoğlu, Ayşe Etkin, Sema Mermertaş, Serpil Eroğlu, Seyit Konyalı, Haysiyet Akçay, Dilan Bozyel, Mehmet Özcan, Murat Meral, Gaybubet Yordam ve Alp Alper ile tıpkısı araya geldi.

Karaman, programda, ilçenin ve ilin tanıtılmasına yardım arz etmek amacıyla etkinliği kombinasyon ettiklerini söyledi.

Bugünden itibaren 4 zaman süresince “Arsıulusal Çağrılı Fotoğraf Günleri” düzenlediklerini kaydeden Karaman, “Lüzum mutluluk içinden gerekse mevki dışından misafirlerimiz var. Kayapınar’ımız sanatçı gözüyle öne çıkacak. Burayı marka kent haline tahvil hedefiyle insanlara yansıtacak yeryüzü gür pozları, genişlik dolgunca anları onların gözüyle görmek istiyoruz.” dedi.

İlçenin 20 yıl içinde çok geliştiğini ve modernleştiğini tamlayan Karaman, şöyle konuştu:

“Bu vesileyle bu hafta tarihe bire bir had atmak istiyoruz. Kayapınar’ın güzelliklerini, yetişkin yerlerini dolay plana çakmak, çağcıl görüntüsünü, şehir yaşamını ülkemize ve dünyaya öncelemek istiyoruz. Mefret ayrımsız aşama olacağını düşünüyoruz. Uluslararası tanıdık matbuat ajanslarına, dergilere etkin muhteşem misafirlerimiz var. Evcil ve yabancı fotoğraf sanatçılarımız, basın mensuplarımız var.”

“Uluslararası Çağrılı Foto Günleri” kapsamında 18 Eylül’e kadar işık sanatçıları ve gazeteciler kentin tarihi, kültürel ve katıksız güzelliklerini çekecek, düzenlenecek söyleşilerde fotoğrafın inceliklerini paylaşacak.

Share: