Fazla tanımını yapan Reisicumhur Erdoğan’a alkış yağdı

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan Samsun’dahi YANLIŞSIZ Öğür Konuşma Meclisi Toplantısı’nda konuştu. Samsunlu vatandaşlara aşkın tanımını işleyen Erdoğan, “Bizim üzere temel olan milletin rızasıdır. Ermiş milletimizin faydalı duasıdır. Geride şükranla yadedilecek eserler, hizmetler bırakmaktadır. Serencam 20 yılda özge 80 vilayetimizle gelişigüzel Samsun’üstelik de büyük aynı dönüşüm gerçekleştirdik. Sonuç 20 yılda oplam 43 milyar teklik yatırım yaptık. Sorarlar amor nedir? Amor kişinin sevdiğinde bulunmayan olmasıdır. Anca laf ola beri gele bulunmayan. Mukassem sefer uzunluğunu 312 kilometreye kavuşturduk. Samsun’u aceleci katar hatlarına bağlayacak çalışmaları üstelik yürütüyoruz.” diye konuştu. Erdoğan’ın bu sözlerinin peşi sıra salonda alkış tufanı koptu.

Cumhur Reisi Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları;

Şehre gelişimizden itibaren bizleri bilcümle halisane bağrına basan Samsunlulara teşekkürname ediyorum. Rabbim birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi, dayanışmamızı daima eylesin diyorum. Samsun’a en üst 2 sene evvel il kongremiz ve Samsun- Sivas Demiryolu rehabilitasyon projesinin açım töreni üzere gelmiştik. Gene Milli Mücadelenin şehri Samsun’dayız. Zaman burada teşkilatımızın fedakar, ateş parçası neferleriyle baştan birarada olmanın mutluluğu içindeyim. Siz sav arkadaşlarımın seçkin birine sunma kalbi teşekkürlerimi sunuyorum.

“TÜRKİYE’Yİ 2023 HEDEFLERİNE ULAŞTIRMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Samsun’üstelik partimizde fariza yapmış kül kardeşlerime teşekkür ediyor, darülbekaya uğradığımız el arkadaşlarımızı yağmur, minnetle anıyorum. Rabbim hepsinden Allah razı olsun diyorum. Onlar milletimizin bağımsızlık ve müstakbel mücadelesine adlarını değerli harflerle yazdırdılar. Pazartesi haset Afyonkarahisar ve Kütahya’daydık. Hem zaferimizi kutladık hem de bu şehirlerimize kazandırdığımız eserlerin dolgun açış törenlerini yaptık.

Perşembe günü gözleri parıltılı 20 bin öğretmenimizin atamasını yaparak fariza yerlerine uğurladık. Salı haset Bosna-Hersek- Sırbistan ve Hırvatistan’a gideceğiz. 21 yılın birikimiyle ama geçmiş günkü aşkla amor ile ülkemize ve milletimize bakım ediyoruz. Global ölçekte yaşanan sıkıntılara karşın Türkiye’yi 2023 hedefleriyle kucaklaştırmak üzere var gücümüzle çalışıyoruz. Ülkemizin bildirme balaban teknoloji şöleni TEKNOFEST’e bu sene Samsun karı sahipliği yapıyor. Türkiye’nin doğacak teknoloji ürünlerinde nerelere gelme rüyet imkanı bulduk.

“MÖSYÖ EKSIKSIZLIK, TEKNOFEST’E TURİSTİK YOLCULUK YAPMIŞ”

Gençlerimizin önlerine takozlar konmazsa, hani bire bir ara CHP’nin takozlar koyduğu periyot vardı ya, önlerine kıskı konulmayınca bu millet nelere muktedirdir onu gösterdi. TEKNOFEST’i görüp de gururlanmamak olabilir değil. İktidara geldiğimiz yerel ve milli yüzdelik 20’ydi amma şimdi yüzde 80. Bu durarak, yatarak olmuyor Mösyö Eksiksizlik, çalışarak oluyor. Amma sağolsun TEKNOFEST’e turistik yolculuk yapmış. İnşallah ilham almıştır. Bu millet 1 çağ önce verdiği milli mücadelede olduğu üzere sonuç aşama kısıtlı imkanlarla yıpranmamış ve balaban benzeri uzunluk yazıyor.

Türkiye ayağına vurulan zincirleri kırdıkça, konusunda giydirilen esaret gömleklerini parçaladıkça, global ölçekte bizatihi saraka ettiriyor. İnsanımızı birbirine kırdırarak ülkemizin geleceğini çalanlara, provokatörlere, yıldırı örgütlerine, hep kötümserlik aşılayan meymenetsizlik tellallerine, kıfayetsizlere rağmen ülkemiz abra ve cesaret abidesi adına kül dünyada ayn dolduruyor. Baykar daha çok ürünlerini yetiştiremiyor. 1 sene sonraya 3 sene sonraya devir veriyor. Bakın nereden nereye geldik?

“HELALLEŞME, BİR BAZIÇE”

Yıllarca ülkemizi uygulayım bilimi çöplüğü haline getirenlerin haddinden fazla ağır rahatsız olduğunu biliyoruz. Terörle mücadelemizi kendi silahlarımızla yürütebilmemizin bölücü teşekkül yandaşlarını erinçsiz ettiğini biliyoruz. Bu büyüklük şişman iğne üretemiyordu. Bundan Sonra hepsinin bildirme güzelini yapar kuzuluk geldik. Savunma sanayinde geldiğimiz kavuşum toptan cebe tüccarlarını rahatsız ettiğini bile biliyoruz. Türkiye’nin savunma endüstri yanı sıra farklı alanlarda dinç hür mevki haline gelmesinde tahammülleri bulunmayan. Bu tahammülsüzlüklerini herhangi bir fırsatta dile getirmekten çekinmiyor.

Ne diyor? Helalleşme. Bu ayrımsız oyun. İmam dil cambazı okullarımız, teferruat anlamaklık yuvalarımız, alimlerimizle ilgilendiren hakaretlerin havada uçuşmalarının gerisinde bu nobranlık var. Partimizin kapısına kilit vuracak kadar gözlerini karartmanın gerisinde bu faşist kafayı hortlatmak çabası var. Alevi-Bektaşi kardeşlerimize edepsizlikler da bu oyunların tıpkısı parçası. CHP ve yoldaşları milletten yüz bulamadıkça yıldırma ve hakaret diline sarılıyor.

“SANDIKLARI PATLATACAĞIZ”

Sayılı günleri gayet iyi değerlendirecek inşallah 2023’bile birlikte Halk İttifakı namına sandıkları patlatacağız. Günü Geçmiş senaryoları CHP ve yoldaşları aracılığıyla yeniden tedavüle sokmaya çalışıyorlar. Buradan karışıklık tüccarlarına celi söylüyorum; hangi yaparsınız yapın başaramayacaksınız. Bu milletin kardeşliğini bozamayacaksınız. Sinsi emellerinize ulaşamayacaksınız. Ne tuzakları kurarsanız kurun, TEKNOFEST gençliğinin uyanışını engelleyemeyeceksiniz. Kimlerle kolkola girerseniz girin, ati asrın Türkiye yüzyılın olmasının önüne geçemeyeceksiniz.

“ILK 2023 BILAHARE 2053”

Bu sinsi planları bozacak, yapışkan niyetleri kursaklarda bırakacak olan bizleriz. Türkiye önceki 2023 hedefleri ardından 2053 vizyonuyla buluşturacak olan biziz. Yüzyıllık özlemleri gerçeğe dönüştürecek kadrolar biziz. Türkiye’nin yeniden şekillenen küresel sistemde hak ettiği yeri almasını sağlayacak olan biziz. AK Fırka ve Topluluk İttifakı milli iradenin, millet egemenliğinin sarsılmaz savunucusu cumhuriyetimizin yılmayan neferidir. Mazlum ve mağdurların umudu olan bu iyice ülkeyi hangi FETÖ’cü hainlerin hangi PKK’lı alçakların ne birlikte bunların CHP içindeki uzantılarının insafına terk edemeyiz.

Vezirköprü barajı ile gelişigüzel 9 baraj inşa ettik. Uran ve teknolojide 4 yeni kombinasyon uran, 4 ARGE merkezi kurduk. Bakım mücadelemizi bitmeme ettirmek istiyoruz. Bunun amacıyla sizlerden vites yükseltmenizi bekliyoruz. İnsan üzere fakat çalıştığının karşılığı vardır. Galibiyet emek verenlerin, ter dökenlerindir. Karşımda 2023’ü kullanılmamış benzeri milat yapacak kahramanları görüyorum.Share: