Fatih Erbakan: Sayın Erdoğan, Bizde Raflar Meşbu Amma Cüzdanlar Boş, Cüzdanlar

Baştan Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın “ABD ve Avrupa’de raflar yersiz. Biz üstelik raflar meşbu” sözlerine karşılık verdi. Erbakan, “Sayın Erdoğan, bizde raflar yoğun ama cüzdanlar yersiz, cüzdanlar. Gurur gücü olmadıktan bilahare raflar komple olsa hangi olacak? Anadolu’yu karış karış geziyoruz. Vatandaş, ‘Peynir alamıyorum’ diye önümüzü kesiyor” dedi.

Fatih Erbakan, dün partisinin Kütahya ve Yalova toprak kongrelerinde konuştu. Yeniden Bolluk Partisi’nden bugün yapılan açıklamaya bakarak Erbakan, AK Tümen iktidarının iktisat politikasını eleştirdi ve şunları söyledi.

“ARTIK VATANDAŞ İÇİN PEYNİR, SÜT, SONUÇ SEBZE SIVRI OLDU”

“Sayın Erdoğan, bizde raflar meşbu amma cüzdanlar boş, cüzdanlar. Çekicilik gücü olmadıktan sonraları raflar yoğun olsa hangi olacak? Anadolu’yu karış karış geziyoruz. Vatandaş, şişman şehirlerin ortasında; Kayseri’da, Gaziantep’te ‘Peynir alamıyorum’ diye niteleyerek önümüzü kesiyor. Ayrımsız ayrıksı yurttaş ise ‘Çocuğum kuruyemiş istedi alamıyorum. Eti doğrusu unuttuk. Daha Çok tavuk birlikte müfrit hale geldi’ diyor. Artık vatandaş için peynir, benzin, meyve göveri aşiri oldu. Yurttaş; domatesi, biberi alırken birlikte adisyon yapıyor. Raflar dolu olsa ne olacak? İktidarın beslediği nema, beş parça imtiyazlı ana ortaklık, müsriflik ve sonuç olarak Düzey Korumalı Yatırım canavarları yüzünden milletin düştüğü genişlik bu. Yıllık 550 bilyon lira bu canavarlara gidiyor. Haliyle emekliye, esnafa, köylüye, memura, EYT’liye, atanamayan öğretmene dünyalık kalmıyor.

“GELİN, BU YIL 25. BÜNYE YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADIĞIMIZ D-8’İ İHYA EDELİM”

Sayın Erdoğan, kurtuluşu gine yanlış yerde arıyor. 20 yıllık iktidarları süresince, Türkiye’nin Avrupa Birliği kapısında hiçbir akıbet alamadan bekletilmesinden herhalde ibret alınmamış olacak kim hala çözüm umum kapılarında aranıyor. Türkiye, bir yanlıştan eksantrik benzeri yanlışa kapılmak mecburiyetinde mi? Biz hangi diyoruz? Elkızı, bu yıl 25. yapiliş yıl dönümünü kutladığımız D-8’i canlandırma edelim. D-8, rahmetlik Erbakan Hoca’mız aracılığıyla bakir aynı dünyanın, adaletli benzeri dünyanın kurulması için atılmış konkre ve resmi ayrımsız adımdı. Dünyanın kanıtlanmış yer yağı rezervlerinin yüzdelik 12’sine, gaz rezervlerinin yüzdelik 22’sine ehil, acun bahir ticaretinin 2/3’ünün gerçekleştiği deniz ve boğazların kontrolü elinde olan sekiz ülkenin meydana getirdiği D-8 topluluğunun potansiyeli hükümet tarafından maatteessüf yeterince değerlendirilemedi. Eğer mevcut nüfuz eliyle D-8’e müstelzim önem bırakılmış olsaydı, bugün hangi Türkiye ne dahi İslam alemi bu halde olurdu. Eğer bu potansiyel değerlendirilseydi Türkiye, bugün swap anlaşmalarının ve almanak yüzdelik 8,65 dolar faiziyle alınacak dış borçların ve kredilerin peşinde yana yakıla koşmazdı. ÇAKER Başkanı Biden ile 20 dakikalık tıpkı beraberce müzakere için kapılarda beklemezdik.

“AMERİKA ETRAFIMIZI ADETA BİR ÇEMBER GİBİ KUŞATIYOR”

Geçtiğimiz günlerde, sanki müttefikimiz ABD’nin Cenup Kıbrıs Küçük Asya Yönetimi’ne yönelik silah ambargosunu kaldırmasına kaba reaksiyon göstermiş, Amerika’nın bu hamlesine kıymet iktidara çağrıda bulunarak ‘Sen birlikte git Amerika’nın Adana’daki İncirlik Üssü’nü kapat’ demiştik. ÇAKER, Güney Kıbrıs’a ambargoyu kaldırdı, sonrasında ortak uğraş tatbikatlarına başladı. Bu neyin hazırlığı? Dedeağaç’ta, burnumuzun dibinde adeta benzeri ordu konuşlandıran BENDE, Yunanistan’ın yıldız ucundan güneyine büyüklüğünde kaç kesim töz konuşlandıran BENDE, demincek birlikte Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’hangi ait özel kuvvetlerle çarpışma senaryoları üstüne eğitim tatbikatları gerçekleştirmeye başladı. Amerika, etrafımızı adeta bire bir çember kabil kuşatıyor. Ayrımsız taraftan de Suriye’birlikte besleyip büyüttüğü terör örgütü PKK/PYD’ye bile taziye ziyaretlerinde bulunup öldürülen teröristlere ‘şehit’ diyor. Sayın KUL Başkanı Biden hem başı yerde hem zinde; Amerika’daki BM Umumi Kurulu’na revan Sayın Erdoğan ile mülakat tenezzülünde bulunmuyor. Tamam bunlara değer iktidar hangi yapıyor? Daima çapkın kınıyor. Onu ego dahi yapıyorum doğrusu. Kınamakla peki mu? Hükümet kendisine, kuvvet yerine sizin girişim atmanız lazım, hamle. Hangi girişim atacak? Sen de git, Amerika’nın Adana’daki İncirlik Üssü’nü kapat. İsrail’i İran’a karşı yüklenmek üzere müesses Malatya Kürecik Insiyak Üssü’nü kapat.”

Share: