Fatih Erbakan: “Masa üstelik sandık da benzeri kapıya çıkıyor”

Yeniden Zenginlik Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Bugün milyonlarca vatandaşımız şurası görüyor kim masa başındakiler ile kasa başındakilerin birbirinden farkı namevcut. Masa dahi sandık de tıpkısı kapıya çıkıyor” dedi.

Yeniden Bolluk Partisi Nevşehir İl Başkanlığının 2. Dümdüz Genel Kuruluna gelmek üzere Nevşehir’e mevrut Yeniden Bolluk Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan partililere seslendi.

“Masa altından birbirini tekmelemeye bitmeme ediyorlar”

Hem iktidara hem de muhalefete seslenen Erbakan yaptığı konuşmasında, “Çabucak eleştirmek değil, çözüm önerilerini üstelik ortaya koyuyoruz. Proje kitaplarımız, hakikat kitaplarımız, evvel beniz aktarılma icraatlarımıza ilişkin kitapları, bütün bunları yeter ki bu mesail çözülsün dahi kim çözerse çözsün diye kamuoyuna, yetkililere ve iktidara sunuyoruz. Tıpkısı yandan bile bir şekilde muhalefetteki sıkıntılara ilgi çekiyoruz. Altılı Ganyan masa denilen, birbirine benzemez altı partinin tıpkı araya gelmesiyle oluşan bu garip yapıdaki sıkıntılara dahi özen çekiyoruz. Onlara da uyarılarımızı yapıyoruz. Maatteessüf masadaki genel başkanların birinin ifadesiyle ‘masa altından tıpkı birini tekmelemeye’ devam ediyorlar” dedi.

“6 benzemez 7. el tıpkı araya geldi”

Erbakan, “Bakın geçtiğimiz Ilişki haset bu altı benzemez yedinci kez bire bir araya geldi. Şişko adına yedinci toplantı, ayrı ayrı hususi görüşmeleri katarsanız 37. misil tıpkısı araya gelmişler. Bu 37. toplantının sonunda ortaya hangi bundan sonra. Eli Nimetli bereketli resim artağan bereketli edebiyat, bol bereketli çay kıraathane. Beyninde tıpkısı çözüm önerisi var mı? Ayrımsız kök paketi var mı ‘ Benzeri Cumhur Reisi adayı var mı’ Bulunmayan. Yedi buluşmada tıpkı rüşvet boyu el alamadılar. Muhalefetteyken anlaşamayıp, masa altından birbirini tekmeleyenler iktidarda anlaşacaklar bile, birbirlerine diyet borçlarını ödeyecekler de, Türkiye’yi geçmişten hangi farkı olduğunu anlatamadıkları çift çivi vekil sisteme kafasız döndürecekler dahi, milletin derdine merhem olacaklar birlikte, Rum bile ayrımsız laf fevt eşeğim fevt” diye konuştu.

“Okula giden çocuğuna süt alamayan, zindelik faturasını, doğalgaz faturasını ödeyemeyen ailelerin ve bizzat bize gelerek ‘Kayseri’nin ortasında çocuğuma 200 gram arık ballıdarı alamadan dönüyorum’ diyen annelerin, babaların sesini erk maatteessüf özlük zarfında hissetmiyor” diyen Erbakan, “Amma benzeri yük altılı masada birlikte var. Kim Cumhurbaşkanı tamam, kim başvekil olur, kim Cumhur Reisi yardımcısı evet, kim Nazır peki. 6 aydır konuştukları bu. Milletin derdine ilaç olacak biricik tezkere, biricik proje ortaya koydukları yok” ifadelerini kullandı.

“İlk icraatları İstanbul Sözleşmesini düşüncesiz lütfetmek olacakmış”

Erbakan konuşmasının devamında şunları kaydetti:

“Yeniden İstanbul Sözleşmesinin maddesinden aynen söylüyorum. Sözde adalet kavramının kökünün kazınması. Adamlar bu büyüklüğünde küşade yazmışlar. Sıhhat kavramını ortadan dercetmek hangi geçmek oluyor. Bire Bir de sözde ‘dürüstlük’ demiş. ‘Gerçek kavramı diye niteleyerek tıpkı şey olmaz’ diyor. ‘Sanki adalet kavramının kökünü kazıyacağım’ diyor. İstanbul Sözleşmesi dediğin bu. İktidar olursa evvel işleri bu, İstanbul Sözleşmesini düşüncesiz tebliğ etmek olacak olan altılı masadan bu millete, İslam alemine ayrımsız faydalı dirimsel mi? Tabii gelmez. Bu zaman milyonlarca vatandaşımız şunu görüyor kim masa başındakiler ile sandık başındakilerin birbirinden farkı namevcut. Masa üstelik sandık dahi bir kapıya çıkıyor.” – NEVŞEHİR

Share: