Fatih Erbakan: “Masa dahi kasa da bire bir kapıya çıkıyor”

Fatih Erbakan: “Masa üstelik kasa üstelik ayrımsız kapıya çıkıyor”

“6 benzemez 7. sefer tıpkısı araya geldi”

NEVŞEHİR – Baştan Bolluk Partisi Umumi Başkanı Fatih Erbakan, “Bugün milyonlarca vatandaşımız şunu görüyor kim masa başındakiler ile kasa başındakilerin birbirinden farkı bulunmayan. Masa bile sandık de tıpkı kapıya çıkıyor” dedi.

Baştan Refah Partisi Nevşehir İl Başkanlığının 2. Yalın Kat Umumi Kuruluna katılmak üzere Nevşehir’e mevrut Yeniden Refah Partisi Umumi Başkanı Dr. Fatih Erbakan partililere seslendi.

“Masa altından birbirini tekmelemeye bitmeme ediyorlar”

Hem iktidara hem birlikte muhalefete seslenen Erbakan yaptığı konuşmasında, “Takkadak söylenmek değil, çözüm önerilerini üstelik ortaya koyuyoruz. Proje kitaplarımız, esas kitaplarımız, geçmiş beniz devir icraatlarımıza ilgili kitapları, bilcümle bunları kâfi kim bu mesail çözülsün üstelik kim çözerse çözsün diyerek kamuoyuna, yetkililere ve iktidara sunuyoruz. Aynı yandan da tıpkı şekilde muhalefetteki sıkıntılara dikkat çekiyoruz. Altılı Ganyan masa denilen, birbirine benzemez şeş partinin ayrımsız araya gelmesiyle oluşan bu tuhaf yapıdaki sıkıntılara üstelik özen çekiyoruz. Onlara üstelik uyarılarımızı yapıyoruz. Maatteessüf masadaki genel başkanların birinin ifadesiyle ‘masa altından benzeri birini tekmelemeye’ bitmeme ediyorlar” dedi.

“6 benzemez 7. posta aynı araya geldi”

Erbakan, “Bakın geçtiğimiz Veriş günü bu şeş benzemez yedinci sefer tıpkısı araya geldi. Toplu olarak yedinci derinti, değişik hususi görüşmeleri katarsanız 37. kez tıpkı araya gelmişler. Bu 37. toplantının sonunda ortaya ne daha çok. Bereketli verimli gösterici artağan verimli gökçe yazın, mübarek verimli çay kahve. Beyninde bire bir hal önerisi var mı? Bire Bir soy paketi var mı ‘ Ayrımsız Reisicumhur adayı var mı’ Yok. Yedi buluşmada bire bir rüşvet boyu öğün alamadılar. Muhalefetteyken anlaşamayıp, masa altından birbirini tekmeleyenler iktidarda anlaşacaklar birlikte, birbirlerine diyet borçlarını ödeyecekler da, Türkiye’yi geçmişten hangi farkı olduğunu anlatamadıkları çift başlı saylav sisteme kavrayışsız döndürecekler birlikte, milletin derdine deva olacaklar bile, Küçük Asya da tıpkısı laf yitme eşeğim yitme” diye konuştu.

“Okula giden çocuğuna benzen alamayan, cümbüş faturasını, doğalgaz faturasını ödeyemeyen ailelerin ve bizzat bize gelerek ‘Kayseri’nin ortasında çocuğuma 200 gram kuru ballıdarı alamadan dönüyorum’ diyen annelerin, babaların sesini nüfuz maatteessüf zat içinde hissetmiyor” diyen Erbakan, “Ama bire bir yük altılı masada üstelik var. Kim Cumhur Reisi peki, ki başvekil peki, ki Cumhurbaşkanı yardımcısı peki, kim Bakan olur. 6 aydır konuştukları bu. Milletin derdine umar olacak tek mektup, biricik proje ortaya koydukları namevcut” ifadelerini kullandı.

“İlk icraatları İstanbul Sözleşmesini anlayışsız aktarmak olacakmış”

Erbakan konuşmasının devamında şunları kaydetti:

“Esasen İstanbul Sözleşmesinin maddesinden kelimesi kelimesine söylüyorum. Neymiş namus kavramının kökünün kazınması. Adamlar bu kadar belirtik yazmışlar. Hak kavramını ortadan bürümek ne eylemek oluyor. Aynı da sözde ‘hak yolu’ demiş. ‘Namus kavramı diye niteleyerek tıpkı husus olmaz’ diyor. ‘Sözde sıhhat kavramının kökünü kazıyacağım’ diyor. İstanbul Sözleşmesi dediğin bu. İktidar olursa önceki işleri bu, İstanbul Sözleşmesini kavrayışsız ifham etmek olacak olan altılı ganyan masadan bu millete, İslam alemine bire bir müfit gelir mi? Bittabi gelmez. Bu dönme milyonlarca vatandaşımız şunu görüyor ki masa başındakiler ile sandık başındakilerin birbirinden farkı bulunmayan. Masa dahi sandık dahi ayrımsız kapıya çıkıyor.

Share: