Familya ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığından çocuklara yetişek paketi

Sülale ve Sosyal Hizmetler Bakanı Bahir Izdıraplı, ekol hazırlıklarının sürdüğü bugünlerde Bakanlık olarak çocukları kırtasiye ve pusula yönünden bile desteklediklerini bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya bakarak, Eş ve Içtimai Hizmetler Bakanlığınca 2022-2023 eğitim tedrisat yılına hazırlık kapsamında kırsal bölgelerdeki ihtiyaç sahibi ailelerin beş ve ortaokula bitmeme eden çocukları üzere “Yetişek ve Gelişim Destek Paketleri” dağıtıldı.

Kars, Batman, Tunceli, Muş, Osmaniye, Sivas, Yardımcı, Kırşehir, Kütahya, Rize, Burdur, Siirt, Yozgat, Elazığ, Çanakkale, Çorum, Afyonkarahisar, Aksaray, Kırklareli, Kastamonu, Bayburt ve Şırnak’ın rustik bölgelerindeki ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına dağıtılan paketlerde; hezen çantası, kalem kutusu, beslenme çantası, boya, defter, soy üzere malzemelerin yanında Vekillik aracılığıyla internet sitesinden ilan edilen Bala Dostu Pusula Listesi’nden kitaplar bulunuyor.

Destek paketlerinde Sülale ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Kederli’ın, çocuklara yazdığı betik de vadi alıyor.

Bakan Deniz Izdıraplı, konuyla ilişkin değerlendirmesinde Cumhurbaşkanlığı İcraat Programı Beşinci 180 Günce Gösteri Planı doğrultusunda sabık sene 22 ilin rustik bölgelerinde çocuklar için havari ve önleyici hizmetler için brifing yapılarak ihtiyaçların belirlendiğini belirtti.

Olumlu vurdumduymaz bildirimler üstüne bu çalışmanın 51 ile yaygınlaştırıldığını anlatım fail Acılı, bala siper mobil ekipleri eliyle kırsal bölgelerdeki çocukların koruyucu ve inhibütör hizmetlere erişimini artırmaya ve punt eşitliği sağlamaya yönelik çalışmalar yürütüldüğünü anlattı.

Yeni eğitim bilimi tedrisat yılı önceden rustik bölgelerdeki çocukların psikososyal ve akademik gelişimlerinin desteklenmesi üzere “Eğitim Bilimi ve Aksiyon Bindi Paketleri” hazırlandığına bel eden Üzüntülü, şunları kaydetti:

“Okul hazırlıklarının sürdüğü bugünlerde Karı ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kendisine çocuklarımızı kırtasiye, kitap yönünden üstelik destekliyoruz. Yetişek ve Hareket Destek Paketleri’nin içine çanta ve kırtasiye malzemelerinin yanı sıra Bakanlığımızın hazırladığı Çocuk Dostu Kitap Listesi’ndeki kitaplardan üstelik koyduk. Okula kül adına başlamalarını istediğimiz çocuklarımıza liyakatli bir terbiye öğretim yılı diliyorum.”

Share: