Etlik Site Hastanesi Törenle Açıldı… Erdoğan: “Zaman Türkiye 20’nci Site Hastanesine de Kavuştu. Bu Sayıyı 35’e Çıkartacağız”

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, Etlik Site Hastanesi’nin açılış töreninde, “Bundan 20 sene evvel hükümete gelirken milletimize, ülkemizi yetişek, sağlık, türe, itimat üzre yükselteceğimizin sözünü vermiştik. Ardından erişim, ekincilik, enerji, aut siyaset; bu konularda dünyanın sınırlanmış ülkelerinden biri olacağımızın sözünü vermiştik. Açılışını yaptığımız Etlik Site Hastanesi, işte bu sözün gereğini bihakkın hesabına getirmiş olduğumuzun örneklerinden biridir. Zaman Türkiye, 20’nci kent hastanesine üstelik kavuştu. Hala inşası süren 13 ve proje aşamasındaki 2 site hastanesi ile bu sayıyı 35’e çıkartacağız” dedi.

Ankara yapımı tamamlanan Etlik Site Hastanesi, bugün Cumhur Reisi Erdoğan’ın dahi katıldığı törenle hizmete açıldı. Site hastanelerinin hayali olduğunu söyleyen Erdoğan, törende şöyle konuştu:

“Etlik Kent Hastanemizi, bünyesindeki 8 ayrı şifahane ve en son teknolojiyle donatılan birimleri ile keyif devrimimizin sembollerinden biri kendisine görüyoruz. 691’i tehlikeli hizmet doğmak amacıyla 4 bini aşkın yatak kapasitesi, bin polikliniği, 125 ameliyathanesi, laboratuvarları, araştırama merkezleri ve 1 milyon 145 bin metrekareyi aşan alanıyla bu dev şifahane, adeta ayrımsız sağlık şehri hüviyetindedir. Ankara’evet, Ankaralılara bu yerinde. Hastanemiz, çabucak vatandaşlarımıza değil, çalışanlarına birlikte en son konforu sağlayacak donanımla tasarlanmıştır. Mart ayından beri ardı ardına açıkladığımız paketlerle, hayata geçirdiğimiz parafin reformla sorunlarını önemi ölçüde çözdüğümüz, beklentilerini karşıladığımız keyif personelimizin tamamıyla beraberinde olduğumuzu yine terennüm etmek istiyorum.

“ZAMAN TÜRKİYE 20’NCİ ŞEHİR HASTANESİNE DAHI KAVUŞTU. HALA İNŞASI SÜREN 13 VE PROJE AŞAMASINDAKİ 2 ŞEHİR HASTANESİ İLE BU SAYIYI 35’E ÇIKARTACAĞIZ”

Bundan 20 yıl ilk hükümete gelirken milletimize, ülkemizi eğitim bilimi, esenlik, doğruluk, güvenlik üzre yükselteceğimizin sözünü vermiştik. Ardından ulaşım, ekincilik, erke, aut politika; bu konularda dünyanın dar ülkelerinden biri olacağımızın sözünü vermiştik. Açılışını yaptığımız Etlik Site Hastanesi, aha bu sözün gereğini gerçekten namına getirmiş olduğumuzun örneklerinden biridir. Türkiye, yıllar yılı buna hasretti. Hayalim yerine gördüğüm site hastanelerinin gelişigüzel birini, seçkin aşamasını şahsen izleme ettim. Bu eş hayalimizin 20’nci eserini zaman hizmete sunmaktan iri bire bir gurur duyuyorum. Bugün Türkiye, 20’nci şehir hastanesine de kavuştu. Hala inşası süren 13 ve proje aşamasındaki 2 site hastanesi ile bu sayıyı 35’e çıkartacağız.

“ADANA’DA HALİ, ŞEHİR HASTANESİ DİYE BENİM MİLLETİME KASMAYA ÇALIŞTILAR”

Mugayeret çoğu biber dolması ve çarpıtma olan hezeyanlarla bu eserlere balçık atmaya çalışa üstelik dünyada ilk kez ülkemizde hayata geçirilen site hastaneleri modeli, bugün mütehammil çok devlet tarafından yakından inceleniyor. Savaş Ay’ın programını izlemiş miydiniz? Orada Mösyö Kemal’in, SSK’nın başı olarak elbet tıpkı sefalette olduğunu görmüş müydünüz? evet bu Erkek Eksiksizlik’den bu ülkeye yarayışlı dirimlik mi? Gelmez. SSK’nın başında sen hangi yaptın ki bu ülkede ne yapacaksın? Serencam asrın sunu balaban keyif krizini, muhalefetin ‘sahra hastanesi’ diye niteleyerek reklamını yaptığı vıcık vıcık yapılara eksikli etmeden alnımızın akıyla yönettik. Hangi yaptı bu CHP? Adana’birlikte havadan, kent hastanesi diye benim milletime kasmaya çalıştılar. Edepsizcesine, yüzlü yüzlü Mösyö Eksiksizlik, oranın açılışını yapmaya gitti. Sayrılarevi bu evet. Hakeza çadırdan sayrılarevi tamam mu? Ama Erkek Eksiksizlik’e sorarsan olur.

“ÜLKEMİZİN SAĞLIK ALANINDAKİ KAZANIMLARINA HALEL GETİRECEK HİÇBİR OLUMSUZLUĞA YER VEREMEYİZ”

Özlük vatandaşlarımıza nitelikli afiyet hizmeti sunarken 161 talih ve 12 arsıulusal kuruluşa tıbbi müzaheret malzemesi gönderdik. Seçkin balaban reformda, değişimde olduğu kadar bu alanda bile gelişmemiş aksilikler yaşanıyor türlü. Ama daha çok bu gemi yükünü almış, rotasına girmiş ve menziline makul gitmektedir. Ülkemizin sağlık alanındaki kazanımlarına iptal getirecek tek olumsuzluğa düz veremeyiz. Mecmu tersine, elimizdeki imkanları henüz bereketli kullanacak, henüz doğacak taşıyacak adımlarla yolumuza bitmeme edeceğiz. Temas kent hastanemizi ulusal ve arsıulusal düzeyde birer bellik haline getireceğiz.

“VATANDAŞLARIMIZIN TEMAS BİRİNİN, ÖZELLİKLE DE GENÇLERİMİZİN BAMBAŞKA ÜLKELERDEKİ HİÇBİR YERE GIPTA İLE BAKMAYACAKLARI GELİŞMİŞLİKTE BİR TÜRKİYE’Yİ İNŞA EDENE KADAR BİZE DURMAK, DURAKLAMAK NAMEVCUT”

Esenlik ordumuza katılan gelişigüzel doktorumuz, asistanımızı akademik heykel ve nefer hakları bakımında destekleyerek markalaşma sürecini hızlandıracağız. bundan sonra çalışarak ülkemizi 2053 afiyet vizyonu ile buluşturacağız. Gençlerime bırakacağımız genişlik makro bırakıt, esenlik başta tutmak için herhangi bir alandan onlara hayallerini gerçeğe dönüştürecek ruhu telkin etmek ve imkanı vermektir. Vatandaşlarımızın herhangi bir birinin, özellikle bile gençlerimizin apayri ülkelerdeki hiçbir yere imrenme ile bakmayacakları gelişmişlikte aynı Türkiye’yi inşa edene büyüklüğünde bize ara vermek, duraksamak yok. Türkiye’nin, kaybetmeyi göze alacak biricik ayrımsız evladı yoktu. Bu yüzyılın adı, Türkiye yüzyılı. Ülkemizi hat aldığımızda batıdan doğuya, kuzeyden güneye rastgele tarafta düzenlilik krizleri ve istikrasızlıkların kez açtığı ağız tatsızlığı iklimi bilge. Türkiye, bu keder donör tablodan, maruz kaldığı mecmu saldırılara ve yaşadığı badirelere rağmen cüret, dirlik adası yerine ayrışmaktadır. Sonuç dönemde sosyal iletişim araçları mecralarında tekrar mütekâmil talih güzellemelerinin yapıldığını, özellikle gençlerimizin bilinçaltlarına kesinkes buralara gidilmesi gerektiği fikrinin aşılanmaya çalışıldığını görüyoruz. Türkiye’yi hakeza göstermeye çalışanlar, esasen ülkenin bu kuzuluk gelmesi için herhangi bir soy sinsiliği yapanlardır.

“BUGÜN DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN GELEN MİLYONLARI BİZ MİSAFİR EDİYORUZ”

Türkiye’nin yalnız kavga bölgelerinden kaçanların değil, ümranlı devlet vatandaşlarının de adeta sığınağı haline dönüşmesinde bu keder gerçeğin payı vardı. Zaman dünyanın dört bir yanından mevrut milyonları biz mihman ediyoruz. Ülkemizi ayrımsız halas kapısı, kurtuluşa revan yolun geçiş yolu olarak görerek bu topraklara yönelen dizge, bize çokça koskocaman bir tasavvur veriyor. Ülkemizin, mensubu olduğumuz milletin kıymetini çokça gani bilmeliyiz. Devletleri yıkılanların başlarına hangi felaketlerin geldiğini girmek için başımızı kaldırıp şöyle ayrımsız bakmamız yeterlidir. Hele hepten daha mebzul arabaya atlamak, daha yıpranmamış telefon alabilmek, çıktı konsere gidebilmek kabil sufli heveslerle ellerin kapsına varanlara acıyarak bakıyoruz. Zaman böyle heveslerle yola çıkanların erte acıma ve şefkat ihtiyacı duyduklarında sığınacakları bire bir devlet mekanizması bulamayınca yaşayacakları pişmanlığı durum edebiliyoruz.

“ETLİK ŞEHİR HASTANEMİZİN DA ÜLKEMİZE YAPACAĞI KATKILAR, MİLLETİMİZE VERECEĞİ HİZMETLERİN, BÜYÜK VE DALLI GÜLLÜ TÜRKİYE’NİN İNŞASINDA ÖNEMLİ BİR KADEME TEŞKİL EDECEĞİNE İNANIYORUM”

Türkiye adına kişi gücümüze, potansiyelimize inanarak bu balaban dönüşümü yer beş altı sıkıntıyla, sunma şişman kazançla atlatacağız. Etlik Site Hastanemizin bile ülkemize yapacağı katkılar, milletimize vereceği hizmetlerin, büyük ve hayat dolu Türkiye’nin inşasında muhteşem ayrımsız evre dokuma edeceğine inanıyorum. Bugün burada bu adımı atarken İstanbul’umuza Çam Sakura’yı yaptık. Göztepe Kent Hastanesi’ni, Okmeydanı’nda bire bir şehir hastanesini yaptık. Kartal Site Hastanesi, Sancaktepe Site Hastanesi ve Yeşilköy Kent Hastanelerini üstelik tekrar beraber, alelhusus da Yeşilköy ve Sancaktepe’yi 45 günde yaptık. Tığ buyuz.”

Erdoğan’ın açım konuşmasının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Herif, Erdoğan’a, Osmanlı dönemi hattatlarından Galatalı Mehmed İzzet Efendi’nin aynı tablosunu bağış etti. Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ulvi Erbaş’ın yakarış okumasının arkası sıra hastanenin açılış kurdelesi kesildi.Share: