Estetik cerrahi uzmanları esenlik turistlerini uyardı

Dünya çapında bedii cerrahi alanında merkeze dönüşen Türkiye, en çokça beğenilen muamelat yapılan beşinci devlet namına zirveye yaklaşıyor. Ülkenin plastik ameliyat alanındaki olanakları esenlik turistlerini cezbederken, uzmanlar seçim yapmadan önceki hekimler için detaylı araştırı yapılması üzerine uyarıyor.

Serencam dönemde dünyanın bedii merkezi haline mevrut ülkemiz, plastik ameliyat alanında zirveye yaklaşıyor. Uluslararası Beğenilen Plastik Cerrahi Derneği’nin konuya dair yayımladığı sonuç rapora bakarak Türkiye, dünyada sunma haddinden fazla bedii işlem yapılan beşinci ülke olarak konumlanıyor. İşlemlerde başı çeken kibir ameliyatında dünya ikincisi olan ülkemiz, botoks operasyonlarında birlikte üçüncü sırada yer alıyor. Bildirme haddinden fazla yapılan plastik ameliyat işlemlerinin devamında de anüs ve meme estetiği geliyor.

Ülkemize gelen medikal beğenilen turistlerinin ülkelerine hayal ettikleri görünümle dönmelerinin, Türkiye’nin esenlik turizmindeki imajının periyot geçtikte güçlendiğini belirten Bedii Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Serkan Balta konuyu şu sözlerle değerlendirdi:

“Ülkemizdeki estetik cerrahi kliniklerinin, sonuç teknoloji medikal tedavi tekniklerinden yararlanarak ve hastaların önceliklerini anne alarak sunduğu çözümler, acun çapındaki nema ivmemizi hızlandırıyor. Ülkelerine tatmin edici sonuçlarla dönenler, başka ayrımsız işler bahis konusu olduğunda tıpkısı doktorlarla devam etmek istiyor, onları çevrelerine birlikte başvuru ediyor.”

PLASTİK CERRAHİDEKİ OLANAKLAR SAĞLIK TURİSTLERİNİ CEZBEDİYOR

Beğenilen yaptırmak için gelen turistlerin tedavi süreçlerinde birçok unsuru uzun bir şekilde değerlendirdiklerinin altını çizen Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Serkan Balta, “Plastik Cerrahi alanındaki başarılarımıza gelişigüzel güzeşte dolaşma bire bir yenisi eklenirken, kliniğimizde sunduğumuz farklı fırsatlar da ziyaretçileri cezbediyor. Söz Gelişi hem mikro içi hem bile ev dışı bedii cerrahi kliniklerine göre daha akıllıcasına fiyatlarla iş yapmamız, bütçe fark etmeksizin birçok kişinin istediği görünüme kavuşmasını kolaylaştırıyor. Hastalarımıza gösterdiğimiz ayrıcalıkları bununla bile bağlı tutmuyoruz. Operasyon öncesi ve sonrasını dahi çokça yakından strateji ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“YAŞANAN ÇIĞLIK DENEYİMLER, ÜLKEMİZİN İMAJINI ZEDELİYOR”

Kliniklerini konuşma eden hastaların gerek yolculuk gerekse faaliyetler ve iyilik sürecindeki konforlarına dip düzeyde dikkat gösterdiklerine ilgi calip Op. Dr. Serkan Balta, “Site dışından ya üstelik elverişsiz dışından gelen parçalanmamış hastaları havalimanından alarak, faaliyetler sonrasındaki kırıcı bakımlarına kadar son aşama aç bir emek yürütüyoruz. Bu süreçte görüyoruz kim kliniğimizdeki avantajlardan kıvançlı kalan turistlerin birçoğu kendilerini çok şanslı hissediyor. Zira başvurdukları bir nice klinikte yaşadıkları kötü deneyimler, önyargı edinmelerine nöbet açıyor ve ülkemizin imajını zedeliyor” şeklinde konuştu.

ESTETİK CERRAHİYİ TİCARETE DÖNÜŞTÜRMEMİŞ HEKİMLER TERCİH EDİLMELİ

Ayrımlı coğrafyalardan mevrut hastaların birçok konuda kaygılandığını kaydeden Bedii Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Serkan Teber, “Keyif turizmi, acun genelinde ticari ranta dönüşmüş durumda. Bu yüzden işinde eksiksiz olmayan hekimlerin gerçekleştirdiği hatalı operasyonlar, hatalı teknik ve çalışmalar yahut bozuk materyal kullanımı hem hastaları hem birlikte alanındaki liyakatli hekimleri manzara kırıklığına uğratıyor. Hastaların ehlihibre ve klinik seçiminden ilk etraflı benzeri araştırma yapması ve beğenilen cerrahiyi ticarete dönüştürmemiş hekimleri tercih etmesi önemli” dedi.

BAŞARISIZ ESTETİK OPERASYONLAR SAĞLIK RİSKİ DOĞURUYOR

Akim tıpkı estetik operasyonun keyif açısından risk barındırdığını nâkil Op. Dr. Serkan Teber, bu durumun ahit ve maddesel kaybolma bile yarattığını belirterek sözlerini şu şekilde sonlandırdı:

“Hastaların tedavi olmadan evvel hekimlerin dijital kanallardaki hesaplarını arama etmeleri ve töz hastaların paylaştığı tedavi süreçlerini izleme etmeleri şanlı. Bu aşamada biz bile araştırı sürecinde hastalara düşen yükü düşürmek için sayısal kanallarımızda hastalarımızın işler sonrası görüşlerine ve üste aylar ahir görüntülerine bile yer veriyoruz. Bu sayede kliniğimize gelmeden önce hikmet sahibi olan hastalar, ülkelerine mutlu ayrımsız şekilde dönüyor.”

Share: