Eskişehir’de 11 ayda 275 düzensiz göçmen yakalandı

Eskişehir’de muhacir kaçakçılığıyla uğraş kapsamında yılbaşından bu yana 275 düzensiz muhacir yakalandı.

İl Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığı ile Uğraş ve Uç Kapıları Bölüm Müdürlüğünce 1 Familya-24 Kasım’da göçmen kaçakçılığı suçunun önlenmesine müteveccih icraat yapıldı.

Düzensiz muhacir haiz, yasalara hilaf düz ve imkan sağlayıcı 20 şüpheliye göçmen kaçakçılığından adli muamelat yapıldı. Bu süreçte 5 koca kaçakçısı tutuklandı, 275 düzensiz göçmen yakalandı.

Yakalanan ağır aksak göçmenlere Yabancılar ve Arsıulusal Himaye Kanunu’na bakarak idari servet cezaları uygulandı.

Göçmen kaçakçılığı suçundan aranan şüphelilerin yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalar kapsamında kentte gözaltına alınan 10 kişi, adli işlemleri sonrası Ceza infaz Kurumuna teslim edildi.

Kamu düzeni, amme güvenliği ve amme sağlığı açısından zılgıt oluşturan kente mukayyet 114 kayıtlı yabancı uyruklu kişiye hudut dışı işlemi yapıldı.

Toplamda adli ve yönetsel el işi bahis olan 389 ecnebi tabiiyetli sevimli ise mütenevvi illerde bulunan Kafasız Gönderme Merkezlerine gönderildi.

Yol cevaz belgesiz iller arası ecnebi uyruklu kişileri haiz 26 çevirici sürücüsüne toplamda 138 bin 996 teklik yönetsel nakdî ceza uygulandı, araçları trafikten menedildi.

Share: