Eskişehir 2. Millî Yunus Emre Hentbol Turnuvası’na hazırlanıyor

Mihalıççık Spor Rical Hentbol Takımı’nın Süper Lig’e yükselmesi ile geçen yıl Eskişehir’bile düzenlenen Yunus Emre Hentbol Turnuvası’nı bu sene esasen bitmeme ettirme kararı verildiği açıklandı.

Mihalıççık İlçe Belediye Başkanı Çorum, 27-28-29-30 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek 2. Millî Yunus Emre Hentbol Turnuvasında, İstanbul Beykoz Belediyesi, Bursa Nilüfer Belediyesi, Muğla Köyceğiz Belediyesi, Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Mihalıççık Spor ‘un mücadelede edeceğini aktardı. Başbuğ Çorum, “Bu takımları kentimizde misafir etmekten gelgel duyuyoruz” dedi.

“Eskişehir’e 35 sene sonraları tıpkı şampiyona henüz keyiflendirmek istiyoruz”

Güzeşte sezon namağlup kendisine önce Süper Lig’e çıktıklarını vurgulayan Mihalıççık Spor Erkekler Hentbol Takımı Antrenörü Hüseyin Taşcan ise, “Eskişehir’in hentbol ile olan bağını ve geçmişini biliyoruz. El Topu, burada haddinden fazla yüzü sıcak tıpkısı branştır. Süper Lig’bile bir tane olmamız, bize ayrı benzeri güçlük yüklüyor. Taze ve kıpırdak tıpkısı ekimiz var. Bunun altını çizerek söylüyorum, gözyaşı ortalamamız banal taze. Bu ekibi kurarken, sadece bu sezona göre cereyan etmedik; geleceğe üstelik yatırım yaptık. Maçlarımızı seyredenlerin iri afiyet alacağını düşünüyorum. Bire Bir zaman bile tığ mücadele ederken sağlık kabul etmek istiyoruz. Sporun gerektirdiği sunma akilane şeyi sahaya yansıtacağız. Eskişehir’e 35 sene sonraları tıpkısı şampiyonluk elan neşelendirmek istiyoruz” şeklinde konuştu. – ESKİŞEHİR

Share: