Eskimemiş zürriyet, ev sahibi olmakta zorlanıyor

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ DUYUM SERVİSİ

Acun ekonomisinde yaşanan menfi gelişmelere göz fiyatlarında yaşanan artım bile eklenince bakir döl, familya sahibi olmakta oldukça zorlanıyor. Bunun niteliksiz tıpkısı nedeni var: mübayaa gücü.

Milenyum kuşağı olarak birlikte bildik Y kuşağı (26-41 gözyaşı arası) ve Z kuşağına ait eşhas (18-25 gözyaşı arası) temas hangi kadar sülale sahibi almak isteseler da bunu başarabilecek mübayaa güçleri bulunmuyor. Mart ayında yayınlanan ve New York merkezli finans şirketi Bankrate aracılığıyla İngiltere merkezli alım satım araştırma şirketi YouGov’a yaptırılan soruşturma verilerine bakarak, ÇAKER’li yetişkinlerin yüzdelik 74’ü eş sahibi olmayı Amerikalı rüyasını gerçekleştirmenin yer kocaman şartı adına görüyor. Ankete katılanlar arasında Amerikalı rüyasını başka şekilde tanımlayanlar birlikte bulunuyor. Buna bakarak, katılımcıların yüzdelik 66’sı mütekait olma şansını, yüzdelik 60’ı kalburüstü benzeri kariyeri ve yüzdelik 40’ı ise çocuk sahibi olmayı bu rüyayı yapmak için bir şart namına görüyor. Üniversite diplomasına sahip olma kriteri ise yüzdelik 35 ile son sırada saha alıyor.

MEMLUK’li yetişkinlerin yüzdelik 74’ü ocak sahibi olmayı Amerikan rüyasını gerçekleştirmenin yer mehabetli şartı yerine görüyor.

 Yetersiz satın alma gücü ve kalan familya fiyatları

Anketin detaylarına inildiğinde, Y kuşağına ilgili kişilerin yüzde 65 ile ev sahibi olmayı genişlik majör ölçüt saydıkları görülüyor. Bu şevket Z kuşağı üzere ise yüzde 59. 1.397’si karı sahibi kalkmak amacıyla 2.529 kişiyle yapılan ankette, daha familya sahibi olmayanların üçte ikisi, ocak sahibi olamamalarının altında yatan illet olarak satın alınabilirliği gösteriyor. Z kuşağı, gelirinin aynı eş satın kabul etmek amacıyla yeterince efdal olmadığını belirtirken, Y kuşağı ise mütezayit karı fiyatlarını anne neden kendisine görüyor. Cnbc.com’dan Tom Huddleston Jr.’ın haberine bakarak anket sonuçları, çoğu insanın eğer ödeyebilme güçleri olsa, elan çok ocak satın almayı tercih edeceklerini gösteriyor.

Finansgundem.com’un derlediği bilgilere bakarak, Bankrate Sarrafiye Analisti Greg McBride üstelik, aile sahibi olmayanların ensiz dirimsel ve erdemli karı fiyatlarını ocak sahibi olmanın önündeki yeryüzü şişman engeller kendisine gördüklerini belirtiyor.

Basamak piyasasında yüzdelik 34’lük çoğalma

Gelişmelere bakıldığında, ÇAKER’üstelik özellikle akıbet iki yılda ev piyasasında fiyatların oldukça yükseldiği gözleniyor. Pandeminin başlangıcından bu yana sayı farkı yüzde 34’lük ayrımsız artışın gerçekleştiği bölük piyasası, son zamanlarda ise yavaşlama belirtileri gösteriyor. Fakat öğrencilerin faziletli borç yükleri ve hisse senedi gücü piyasasındaki baskılanmış ücretler, yeni tohum özellikle olmak amacıyla bir nice dirilik üzere familya sahibi olmanın anbean zorlaştığı anlamına geliyor. Ankete göre Z kuşağının yüzde 75’i ve Y kuşağının yüzdelik 69’u tıpkısı sülale sahibi olabilmek üzere daha makul fiyatlı evlerin bulunduğu eyaletlere taşınmayı da düşünüyor.

Share: