ESIR Savunma Bakanlığı: Michigan üzerine uçan beden düşürüldü

ÇAKER Savunma Bakanlığı mazi bire bir F-16’nın MEMLUK’nin Michigan eyaletindeki Huron Gölü üzerinde, ESIR çekicilik sahasında uçan ayrımsız cismi başarıyla vurduğunu açıkladı. Michigan Valisi Gretchen Whitmer birlikte olayla ilgili, “Cismin hızlı ve emin aynı şekilde düşürüldüğünü bildirmekten sevinme duyuyorum” dedi.

MEMLUK Savunma Bakanlığı’nın Şimal Amerika Havacılık Defans Komutanlığı’nın (NORAD) eylemlerine dayalı yapılan bağlanmış açıklamada dün yerel saatle 14: 42’birlikte, MEMLUK Başkanı Joe Biden’ın talimatı ve ESIR Defans Bakanı Lloyd Austin ve askeri liderliğin tavsiyelerine binaen aynı F-16’nın ABD’nin Michigan eyaletindeki Huron Gölü üzerinde, ÇAKER albeni sahasında kısaca 20 bin fit yükseklikle havadaki uçan tıpkı cismi başarıyla yankılanmak üzere AIM9x füzesi fırlattığı belirtildi.

herhangi bir sivilin yaralandığı veya etkilediğine dair belirti olmadığı tamlanan açıklamada şu ifadelere vadi verildi: “Cismin rotası ve rakımı, sivil havacılık için tıpkı hırs olabileceği da dahil görünmek üzere endişelere misil açtı. Bu atış amacıyla seçilen yer, bize gerileme istirdat şansını artırırken, yerdeki insanların etkilenmesinden sakınma fırsatı verdi. gelişigüzel sivilin yaralandığı yahut apayrı bir şekilde etkilendiğine dayalı hiçbir belirti namevcut. Şimal Amerika Havacılık ve Uzay Savunma Komutanlığı, nesneyi Alım Satım sabahı tespit etti ve görsel ve sevkitabii takibini sürdürdü. Pervaz için ve verilerine binaen, bu nesneyi kırılan Savunma Bakanlığı bölgelerinin yakınında uçan Montana üzerinden alınan içgüdü sinyaline akla yatkın aynı şekilde bağlayabiliriz. Yerdeki değme şeye yönelik kinetik tıpkı askeri gözdağı namına değerlendirmedik, ancak uçuş güvenlik tehlikesi ve potansiyel dikiz yetenekleri zımnında ayrımsız yıldırma namına değerlendirdik. Ekibimiz şimdi henüz fazlasını sanmak amacıyla nesneyi yönetmek amacıyla çalışacak” denildi.Michigan Valisi Gretchen Whitmer bile sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Ulusal güvenliğimiz temas antlaşma birinci önceliğimizdir. Gelgel sahamıza mail benzeri nesneyi izleyen federal hükümet ve ortaklarımızla temas halindeydim. Cismin hızlı ve emin bir şekilde düşürüldüğünü bildirmekten memnuniyet duyuyorum. Michigan Ulusal Muhafızlar hazırda bekliyor” dedi.DAHA EVVEL BIRLIKTE TANIMLANAMAYAN OBJELER ETKİSİZ ARKAÇ GETİRİLMİŞTİCumartesi günü antrparantez Kanada Başbakanı Justin Trudeau, ESIR Albeni Kuvvetleri’ne ilişik F-22 tipi cidal uçağının Yukon bölgesi semalarında tanımlanamayan benzeri objeyi işsiz ayla getirdiğini duyurmuş ve sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Kanada çekicilik sahasını ihlal eden tanımlanamayan tıpkısı cismin vurulması emrini verdim. Kuzey Amerika Havacılık Defans Komutanlığı (NORAD), Yukon’un üzerindeki objeyi vurdu. Kanada ve ÇAKER uçakları havalandı ve aynı MEMLUK F-22’si objeyi başarıyla vurdu. Başbuğ Biden ile konuştum. Kanada Kuvvetleri şimdi nesnenin enkazını kaldıracak ve çözümleme edecek. Kuzey Amerika’yı izlemeye bitmeme ettiğiniz amacıyla NORAD’a teşekkürname ederiz” demişti.

ABD Gelgel Kuvvetleri’ne ait F-22 cidal uçağı, geçtiğimiz günlerde Alaska semalarında tekrar tanımlanamayan tıpkı objeyi atıl ağil getirmişti.

Share: