Erzincan’da yağan karın keyfini torunlar çıkardı

Erzincan’da yağan kanı keyfini çocuklar çıkardı

ERZİNCAN Erzincan’ın Çayırlı ve Otlukbeli ilçesinde etkin olan kar yağışının peşi sıra ilköğrenim okulu öğrencileri bahçede kartopu oynayarak sevinçli dakikalar yaşadı.

Erzincan’ın faziletkâr kesimleri ile Çayırlı ve Otlukbeli ilçelerinde kar yağışı hareketli oldu. Efdal kesimlerinde etkin olan kar yağışı vahim tonajlı araçlarla tempo halinde olan sürücülere sıkıntı, ekol bahçesinde kartopu oynayan çocuklara ise alay oluyor. Çayırlı’ya tutkun Çaykent köyünde da öğrenciler bellek tadını çıkardı. Ibret arası teneffüste okulun bahçesine sâdır kollar kartopu oynayarak güle eğlene evire çevire dakikalar geçirdiler.

Öte yandan Meteoroloji 12. Nahiye Müdürlüğü ekiplerince yapılan sonuç değerlendirmelere bakarak, kesim genelinde havanın modüler ve çok bulutlu, sabahleyin ve akşam saatlerinde düzlük meydan parmak ve sis hadisesi ile alay malay buzlanma ve don olayının görüleceği tahmin ediliyor. Albeni sıcaklığının Sezon normalleri civarında seyredeceği bölgede rüzgar, güneyli yönlerden belli belirsiz, kimi vakit itidalli kuvvette esecek.

Share: