Erol Endişe: “İyi oynamadığımız benzeri maçtan 3 fakül aldık”

Gaziantep FK Teknik Direktörü Erol Keder, Hatayspor maçının arkası sıra yaptığı açıklamada, bereketli oynamadıkları ayrımsız maçtan üç nokta ile ayrıldıklarını söyledi.

Spor Dip Süper Lig’in 3. haftasında deplasmanda karşılaştığı Hatayspor’u 2-1 yenik fail Gaziantep FK Maharet Direktörü Erol Keder, uğraş sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Bulut, Gaziantep ve Mardin’birlikte yaşanan trafik kazalarında hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı dileyerek, “Bu sabahleyin yaşadığımız şişman bire bir çeki oldu. Ölen kardeşlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine çıdam, yaralılara evgin şifalar diliyorum. Anlayış ediyorum dikkatsizlikten kaynaklanan trafik kazası. Maalesef ülkemizde haddinden fazla çok yaşanan hadisat. Mardin’dahi tıpkı kaza oldu orada ölenler var. İstediğimiz ahval yaşıyoruz amma bu hayatta maalesef var” dedi.

Golü erken bulduktan sonra takımının defansa çekildiğini ve bunun istemedikleri bire bir ebat olduğunu belirten Erol Keder, “Bugün Hatay önünde ferah oynamadığımız tıpkı maçtı ama kazanmayı bildirme azından bilip, gerçekte maça önceki 10-15 an istediğimiz doğrultuda başladık. Golü da attık. Ama golü attıktan sonra nedense defansa geçerek tamamı rakibe bırakarak biraz defansa çekilmiş olduk. Bu istemediğimiz tıpkısı durumdu ama futbolcu otomatikman kaleyi korumaya yöneliyor. O yüzden rakibe beş altı mevki verdik. 1-1’den bilahare toparladık. Yakaladığımız ikinci gol bize düş verdi. Hatta 2-1’den sonradan yakaladığımız hava Lazar’la alay malay 3-1 yapabilirdik ve maçı bitirebilirdik ama o gerçekleşmediğinden âlem sonlara akıllıca yediğimiz bastırık saf adına rastgele maçta olduğu kabil rakipler yahut kendiniz kaleyi korumaya yöneliyorsunuz. Hücuma haddinden fazla çok çıkamıyorsunuz yahut biraz tavır bulabiliyorsunuz. Onları birlikte değerlendirmeniz gerekiyor. Güzeşte hafta dahi söylemiştim. Yakaladığımız pozisyonları daha ongun değerlendirmemiz lazım. Zaman bile yakaladığımız pozisyonları az buçuk henüz dolgunca değerlendirmiş olsaydık 3-1 yaparak değişik rahat duruma gelebilirdik. İyi oynamadığımız tıpkısı maçtan 3 benek aldık. Mücadeleden ufuk, isteklerinden hava futbolcularımı tebrik kartı ediyorum” diyerek konuştu. – HATAY

Share: