Ergani Kaymakamı, makam aracını sünnet olan martir oğluna tahsis etti

Ergani Ilçebay ve Belediye Reisi Ahmet Karaaslan’ın gönül rahatlığı aracı, şehit Kurnaz Uzman Çavuş Kürşat Yılmaz’ın sünnet olan oğlu Ahmet Yılmayan’a tahsis edildi.

Adıyaman’birlikte 4 yıl önce düzenlenen terör operasyonda martir olan Uyanık Uzatmalı Çavuş Kürşat Yılmaz’ın 8 yaşındaki oğlu Ahmet Yılmaz’ın sünnet olacağını öğrenen Ilçebay Karaaslan, makam aracını Yılmaz ailesinin evine gönderdi.

Evinden alınan Yılmaz, güllabi ve polis araçlarının de zevcelik ettiği dirlik aracıyla sünnet töreni öncesi sünnetliğiyle babasının mezarını ziyaret etti.

Yılmaz daha bilahare dernek töreninin yapıldığı salona geçti.

Düğün törenine, Ilçebay ve Uray Komutan Vekili Ahmet Karaaslan, İl Güllabi Komutanı Sancak Gökhan Çiloğlu, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Umumi Sekreteri Abdullah Ekinci, Yenişehir Kaymakamı Tasavvur Beşikçi, Garnizon Komutanı Binbaşı Ömer Vurdumduymaz, kurumlar ile siyasi partilerin temsilcileri katıldı.

Şehit Uzman Çavuş Kürşat Yılmaz’ın eşi Zeynep Yılmayan düğün törenine katılanlara bu hususi günde kendilerini yalnız bırakmadıkları için teşekkür etti.

Kaymakam Karaaslan, şehidin ailesinin kendilerine gönül olduğunu belirterek, “Fehamet kendisine her ahit sizlerin yanı sıra olacağız. Kapımız sizlere sonuna büyüklüğünde boş.” dedi.

Düğün töreninin ardından şehidin oğlu Ahmet Yılmaz, gine yamaç aracıyla evine götürüldü.Share: